Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A fiamat megcsipte egy kullanc...

A fiamat megcsipte egy kullancs 2 hete. A helye allando piros de szerintem mert nagyon viszket es folyton elkaparja. Utanna olvastam es nem tapasztaltam semmi olyan tunetet amit a kullancs okoz. Mit tegyek? Adjak antibiotikumot? Es hany napig?

Figyelt kérdés
2013. okt. 18. 10:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Háziorvos mit mondott?
2013. okt. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
kullancs csipést nem kéne "házilag" kúrálni, főleg nem antibiotikummal... előszőr talán dokihoz kéne vinni
2013. okt. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 besenyőpistabácsi ***** válasza:
Két hete csípte meg és most kérdezed meg itt???
2013. okt. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Orvoshoz! Ma! az "állandó piros" sajnos rossz jel. Kivizsgálja és beállítja az antibiotikumot, ami kell és ameddig kell.
2013. okt. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ők szakik: [link]


Ide pedig beküldheted a kiszedett kullancsot, és meg tudják mondani, hogy fertőzött volt-e lyme-kórral vagy sem. Megnyugvást jelentene, ha nem, és időben elkezdhetnék kezelni, ha igen... [link]

2013. okt. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 sadam87 ***** válasza:

#5

A honlappal kapcsolatban én is azt tapasztaltam, hogy elég jó. Ugyanakkor érdemes át is olvasni. Nekem kb. a harmadik mondat amit találtam (és amit máshol is olvastam), hogy a kullancsot egyáltalán nem érdemes megvizsgáltatni. Egyrészt ha fertőzött is Lyme-kórral egyáltalán nem biztos, hogy átadta. Másrészt ha negatív is lesz a teszt, akkor sem biztos, hogy a kullancs fertőzött, mert sajnos elég nagy a hibája.


Az mondjuk, hogy a bőrpír, és a viszketés két hete fenn áll, elég gyanús. Úgy tudom, még ha tudjuk, hogy kullancs csípett meg, akkor is érdemes várni, amíg a bőrpír eléri az 5 cm-s méretet, de minél tovább marad fenn, annál nagyobb a kockázat. Az is számít, hogy sikerült a kullancsot kiszedni (hiszen ettől függ, milyen valószínűséggel adta át az esetleges fertőzést). Viszont ha komoly a fertőzés veszélye, érdemes a nagy koncentrációjú antibiotikum kezelést kérni, mert a Lyme-kór csak ezzel szüntethető meg, kisebb dózis csak elfedi a tüneteket, de a kór terjedését nem akadályozza meg.

Esetleg megpróbálnék keresni egy szakértőt (a háziorvos helyett).

2013. okt. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy vérvételből letesztelik Borrelia baktériumra, és ennek eredményétől függően állítanak be antibiotikumot. Ami azt illeti igazuk van a többieknek, hogy már rég orvoshoz kellett volna vinni. Amúgy ez milyen kérdés, hogy adjál-e neki antibiotikumot? Van otthon raktáron? Gondolod, hogy akármelyik jó rá, ha fertőzött? Amúgy a borreliának számtalan fajtája van, meghatározás nélkül egy random antibiotikummal több kárt teszel a gyerekednek, mint hasznot.
2013. okt. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!