Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális ha a kullancs kiszedé...

Normális ha a kullancs kiszedése után 2 nappal a helye piros és megvan kicsit duzzadva?

Figyelt kérdés

Képet tudok róla készíteni ha kell.

Lehet már én bonyolítom túl, de már megint úgy gondolom levert. Tegnap is piros volt neki ott meg olyan mintha egy kicsi pukli lenne ott. Viszont rendesen aktív volt ahhoz képest, amilyen akkor volt amikor benne volt a kullancs.

Most viszont megint csak fekszik az ágyneműtartómban. Nem akar onnan kijönni. Milyen jelekre figyeljek oda? Milyen baja lehet?


2012. máj. 19. 12:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem,az a babézia első tünete.
2012. máj. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mikre kell még figyelnem? Nem túl aktív kutyáról van szó, itthon szinte semmit sem mozog csak ha játszunk. Tegnap este már láthatóan sokkal jobb kedve volt. Játszottunk is, meg lent a többiekkel is rohangált. A kullancs nem volt benne túl nagy, épp, hogy kidudorodott. Csipesszel eltávolítottuk. A kutyát még nem érzem, hogy lázas lenne. 1x volt az még régen, de akkor én is éreztem, hogy sokkal melegebb mint szokott lenni.
2012. máj. 19. 12:19
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen. Amit a kullancs befecskendez befúródáskor, kisebb allergiás tünetet okoz. El fog múlni.

Aznap talált kullancs még nem jelzi, hogy fertőzött volt. Lappangási időnek kell eltelnie, hogy jelentkezzenek a fertőzés tünetei.

2012. máj. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha láthatóan levert, nem eszik, netán hány, aztán lázas, vizelet elszíneződés, akkor irány a doki.
2012. máj. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Két napja szedtük ki belőle ilyen idő tájt.
2012. máj. 19. 12:47
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem érzem lázasnak, a vizeletét mindjárt megnézem ha lementem. Most mászkál meg jó kedvűnek tűnik. Meg a falatkákat is elfogadja tőlem.
2012. máj. 19. 12:59
 7/11 anonim ***** válasza:
Kb a második héten kezdenek a tünetek jelentkezni, ha fertőzés történt.
2012. máj. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És akkor már nem késő elvinni az orvoshoz?
2012. máj. 19. 14:08
 9/11 anonim ***** válasza:
pár napig még ott van a kullancs helye, az teljesen normális. ott van egy kis lyuk is a szőre között, ha sikerült a fejet is eltávolítani, és körülötte egy Ft-os nagyságú területen piros folt is lehet. Mint egy szúnyogcsípés, kb 3-4 nap alatt eltűnik, de nekünk olyan is volt, hogy még egy kis dudort pár hétig is lehetett érezni azon a helyen, de aztán az is elmúlik. ha jól tudom ha a kullancs fertőzött, teljesen mindegy hogy beleszakad-e a feje vagy nem, a fertőzést még előtte öklendezi vissza.
2012. jún. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Még mindig látszik a helye, egy seb van neki ott. Mindig vakarja...
2012. jún. 30. 00:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!