Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Félek a lepkéktől, normális...

Félek a lepkéktől, normális ez? Nem a szép színes pillangóktól (bár azokat se szeretem) hanem azoktól a barna ronda lepkéktől. Ez nagyon gáz? Van még valakinek ilyen fóbiája?

Figyelt kérdés
a bogarak többségét még elviselem de ha meglátok egy olyan lepkét, hogy a függönyön ül, egyszerűen leblokkolok. ha megmozdul én sikítva rohanok ki a szobából. egyszerűen undorodom tőlük, és félek tőlük már egy pár éve. Mitől van ez? Ezt a félelmemet hogyan lehetne legyőzni? azt hogy rondának találom, az nem fog megváltozni de legalább nem félnék tőle..:/ ha valaki tud segítsen légyszíves:(

2013. okt. 26. 21:23
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Tesóm ilyen XD és ő már 310on túl van, szal szerintem ez a fóbia nem kinövős kategória
2013. okt. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Én még a színes pillangóktól is félek. Ijesztő amikor kint vagyok, és folyton rám akar szállni.
2013. okt. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
Bármitől lehet félni, akár a lepkéktől is.
2013. okt. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
16%

Egyáltalán nem normális.

Mi az, hogy pár éve félsz tőlük? 1-2 éve kezdődött a dolog, és nem tudod mitől, vagy azelőtt soha nem láttál még lepkét?

Mert ha az ember a kígyóktól, pókoktól fél, akkor az még érthető, mert valóban vannak veszélyes fajták, amik megbélyegzik az összes kígyót és pókot. De egy lepke, akármilyen lepke teljesen ártalmatlan, fejben dől el minden... barátkozz meg a lepke gondolatával, nézegess róluk képeket, hátha... :D

2013. okt. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Én meg a sok rohadt méhtől félek. Szomszédomnak tele van a kertje kaptárral,aztán a mi telkünk meg közvetlen mellette.

Aztán nyáron összevissza rohangálok ,mint valami félnótás ,mert összecsípnek(ráadásul hülyének néznek közben az utca beliek),rajzanak meg minden.

Mi lenne ha allergiás lennék rá?! A tulaj meg csak röhög:DDD

2013. okt. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
53%

Először nézegess képeket róluk, aztán próbálj egy légtérben maradni velük, egyre hosszabb ideig, egyre közelebb. A végén megpróbálhatod kézbe is venni őket.

Nekem a pókfóbiámra bevált, igaz, én akkor is szépnek találtam őket és most is, de nem bírtam megmaradni a közelükben, mára meg simán kiviszem őket kézben is. :D

A lepkék pedig vagy nektárral táplálkoznak, vagy semmivel, szóval megcsípni se fog, ne aggódj. A nappaliak is max. az izzadtságodat szívogatják le rólad a só miatt.

Mellesleg olyan sérülékenyek, hogy ha meg is próbálnának támadni, előbb törne le a szárnyuk, minthogy neked bármi bajod essen.

2013. okt. 27. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

4. válaszoló: Egyébként én minden állatot szeretek, ha hiszed ha nem simogattam és fogtam már aligátort is. A kígyókat is bírom. Lepkét láttam már azelőtt.. Mikor még ovis voltam pillangókat tettem az ujjamra (az egyik lepisilte a kezem:c ) azok is szépek de valami mindig taszított, az az össze-vissza gyors repkedésük vagy nemtudom. A lepkék pedig pont azok amik így repülnek, és még rondák is szóval hozzájuk már oda se akartam menni..

Mikor még kicsi voltam egyik este arra ébredtem hogy ott ül a párnámon az arcom mellett egy olyan barna lepke, úgy megilyedtem hogy fogtam a takarómat és átmentem egy másik szobába, szerintem itt kezdődött...

2013. okt. 27. 08:28
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

Teljesen normális.

Én a pókoktól félek ennyire, ha nem jobban.Legjobban a kaszáspóktól irtózom: egyet meglátok (nálunk sajna sok van, pedig panelban lakom), és nem merek mozogni, mert mindig az a kép van előttem, hogy fogja magát, és rám ugrik. :D

A nagy éjszakai lepkéket én sem csipázom, ha közel jön, és beleakad a hajamba (volt már rá példa), ordítva rohanok ki akár a lakásból is.

A másik nagy félelmem a cserebogár.Ahogy zümmög, zizeg, nekirepül az arcomnak...Bvááá, utálom!

2013. okt. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%
Én is félek tőlük.11/L
2013. okt. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60%
Ez nem félelem, csak írtózol tőlük; vagyis nem szívesen kerülsz egy légtérbe velük. Félni akkor lenne okod, ha mondjuk veszélyesek lennének.
2013. nov. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!