Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » én még csak tanulom a méhészet...

én még csak tanulom a méhészetet nincsenek méhek de felvetődött bennem egy kérdés ezt mikor kell?

Figyelt kérdés
Ha átszeretnék költöztetni egy méh családot az egyik kaptárból a másikba mert nagyon rossz állapotban van de új lépeket és kereteket is raknák be a kaptárba akkor azt mikor kell elvégezni? vagy hogy kell elvégezni?
2013. okt. 27. 14:57
 1/5 A kérdező kommentje:
Az anyát átrakni és a méheket átrázni a keretekről?
2013. okt. 27. 14:59
 2/5 anonim ***** válasza:
Hello, én szintén kezdő vagyok, ezért nem is akarok hülyeséget mondani, viszont olvastam Örösi Pál Zoltán: Méhek között című könyvében róla. Utánanéztem, elég bonyolult volt, ezért inkább az oldalszámot adom meg: 233. oldal. Huhh! Remélem segítettem. :)
2013. nov. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!!Nekem is megvan a könyv csak még nem tartok ott...de mindenképp elolvasom.és neked vannak méhek vagy még csak az elméleti részt tanulgatod? :)
2013. nov. 24. 10:16
 4/5 szabóméhészet ***** válasza:

Tehát adott a helyzet a család most egy rozzant kaptárban telel.

Tavasszal meglesz a tisztuló kirepülés(február kb) majd ha az idő engedi akkor az első futó vizsgálat ideje(14-15 fok,fényes délben,csendes,napos idő)

Utána amikor még langyosabb lesz az idő(azaz már délelőtt 10-kor is 15-17 fok van,meg délután 4-kor is) sor kerül az első tavaszi részletes vizsgálatra.Ekkor szokás a kaptárt kitakaritani is(NB fekvők pl).

Fogod a rozoga kaptárt,elveszed a helyéről és a helyére teszed az újat.És szépen átrakod bele a családot.

Előny ha a kijáró kb ugyanott van és a szine is hasonlit.

Pár perc alatt végezhetsz vele,közben átnézed a fiast,megkeresed az anyát,felméred az élelemkészletet.

A kipakolt kaptárból a benn maradt méheket is óvatosan,libatollal papirlapra terelgetve áttessékeled az új kaptárba.Takarás,szűkités vissza.Szintidő egy ilyen műveletre 17 fokos időben kb 3-4 perc,hogy a fias meg ne fázzon.

2013. nov. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 simon_123 válasza:

A szabóméhészet nevű felhasználó szépen megválaszolt neked a kérdésre, Te meg kérdezted azt is hogy új kereteket szeretnél betenni. Új kereteket a tavaszi átnézésnél nem tudsz még betenni,mert még korán van. Két féle fészekbővítés létezik.A bővítés, és a tűzdelés.Az első a bővítés. Most hónapot nem lehet írni, mert attól függ hogy hidegebb vagy melegebb vidéken van a méhészeted de amikor már úgy látod, hogy túlzottan fedik a méhek a kereteket, betehetsz egy kiépített szép új, vagy ha nincs akkor műlépes keretet az utolsó fedett fiasításos és a virágporos-mézes keret közé.Ha így nem érthető akkor utolsó előtti keretnek.

A tűzdelés az hasonló, csak már túl kell lenned a bővítéses folyamaton, és az új keretet fészek középre teszed. Ennek már kemény hordásos időszakban kell lenni és természetesen el kell jönnie a tűzdelés idejének, mert ha nem egy fészekközepre tett műlép több rosszat csinál mint jót.

Sok sikert.

2014. máj. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!