Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy meheszetet szeretnek...

Csirigli kérdése:

Egy meheszetet szeretnek nyitni. Velemenyek?

Figyelt kérdés

Edesapammal jelenleg Angliaban elek es dolgozok egy vagohidon.Meg a nagyfater tanitott meg a meheszkedesre mikor kicsi voltam.Kezdesnek szerintem eleg lenne 10-20 csalad mehe.Elegge ujszeru teknikat szeretnek hasznalni marmint potkocsi,pergetogep.

Mindezt tudnam csinalgatni a munka mellet csak a velemenyetekre lenek kivancsi van esely hogy beinduljon ez az egesz???


2013. febr. 19. 06:19
 1/1 anonim ***** válasza:
86%

Nem vagyok méhész, de vannak ismerőseim akik ezzel foglalkoznak.


Ha nincsenek meg a felszereléseid, akkor elsőre elég nagy beruházás mire mindent összehozol. 10-20 család igazából csak hobbiszint, azt munka mellett el lehet látni (egy ismerősöm pl. a vasúton dolgozik, ő 15-20 családdal elboldogul a kert és az egyéb teendői mellett.

Ha ebből akarsz élni, akkor ahhoz kevés lesz. Egy másik ismerősöm az apjával együtt csinálja (igaz az apjának van egy bejelentett főállása egy mezgazd cégnél, csak a srác főállású méhész), ők 140 feletti számú családdal gazdálkodnak. Mármint ennyi szokott megmaradni tavaszra a téli veszteségek után, mire beindul a természet.

2013. febr. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!