Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A lakásokban milyen fajta...

A lakásokban milyen fajta pókok szoktak általában előfordulni?

Figyelt kérdés
Itt az abérletben már találtunk 3db kis fekete pókot. Ez milyen fajta lehet ?
2013. okt. 29. 11:09
 1/8 Vörösnefelejcs ***** válasza:

A feketék az ugrópókok szoktak lenni. Házi ugrópók (Tegenaria domestica).

És mázli, hogy kicsiket láttatok, mert nekem nagyok vannak, brrrrr.

2013. okt. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Megnéztem a képet,neem ilyen szerencsére ami nálunk van . Fujjj de nagyon undorító az összes pók :/ Tegnap körbe fújtam Morteinnel az ágy mellett,nem tudom honnan jöhetnek :/
2013. okt. 30. 11:02
 3/8 anonim ***** válasza:

A Tegenaria domestica nem ugrópók, a magyar neve pedig házi zugpók, szóval még az is lehet, hogy ugrópókot (salticidae) találtál, de ebből a leírásból hogy kicsi és fekete senki nme fogja neked megmondani hogy milyen pók volt.

Talán ha feltennél róluk egy képet akkor már azért lehetne találgatni de még az se lenne 100%.

De azt azért eltudom mondani, hogy nem kell tőle félned Mo-n nincs olyan pók amelyik emberre veszélyes volna, A legtöbb pók ami itt él még csak meg sem tud marni.

Maximum egyéb kis rovarokat távolít el a házadból.

2013. okt. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Vörösnefelejcs ***** válasza:

A Tengenaria domestica az Állat és Növényhatározó természetjáróknak, Magyar könyvklub, Bp 2000. alapján ugrópók.


Igaz, mikor csak ennyire emlékeztem, mindeféle másokat is adott a google. Engem nagyon megnyugtat, ha nem tud ugrani. :)) Sokkal jobban szeretnék zugpókot.

2013. okt. 31. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
haspók
2013. okt. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A T. domestica az Agelenidae (zugpókfélék) családba tartozik. Az ugrópókok pedig a Salticidae (ugrópókfélék) családba.

Az Agelenidae család „kinti” tagjai nagy hálóudvart szőnek ami, egy tölcsérben végződik, ebben rejtőznek el, és ha rámegy a hálóra egy rovar, akkor innen kiveti (kiszökken) magát, rá az áldozatára, lehet ezért hívták ugrópóknak abban a könyvben.


Szóval megnyugodhatsz, ha nálad általában T. domestica van az nem ugrópók, ez a leggyakoribb a házakban főleg a fürdőben, sokszor esik csapdába a kádban, mert a sima felületen nemtud megkapaszkodni.

De ha a helyedben lennék és félnék a pókoktól, akkor jobban örülnék az ugrópókoknak, kisebbek és aranyosabbak, én még nem láttam embert, aki félt volna egy ugrópóktól.

2013. okt. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát nem is az hogy félek tőlük,hanem nagyon undorodom tőlük :( nagyon nagy pókiszonyom van... az egyik döglött volt az ágy mellett, az egyiket véletlenül találta meg párom,az is az ágy mellett volt,este lefekvés előtt. A harmadik pedig .... hajnalban megébredtem,éreztem mintha mászna a kezemen valami,le is ráztam,de bíztam benne hogy csak képzelődtem hogy mászik rajtam valami...aludtam tovább..majd amikor felkeltem,ott volt mellettem a döglött pók :( fujjj.... szóval azóta lefújtam az ágy mellett Morteinnel ...remélem az hatott valamit...
2013. okt. 31. 22:00
 8/8 anonim ***** válasza:

#3-nál a pont, Tegenaria domestica házi zugpók.

[link]

2014. júl. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!