Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Melyik féreg-giliszta és...

Melyik féreg-giliszta és nyálkája világít a sötétben?

Figyelt kérdés
Arra értem igy haza halloween estéjére,h az udvaron a sötétben valami világit egy kis pont. Azt hittem cserebogár. De a telefonnal odavilágítva egy kis testszínű vékony féregecske csúszott és a maga után hagyott nyálkája is a sötétben zölden világított. Eléggé kíváncsivá tett, hogy ez mi.:D

2013. okt. 31. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs...


"Az ó- és újvilág trópikus tájain óriásméretű földigilisztákat lehet találni. A Megascolex enormis Fletch. megnő 1 méterre. A Microscolex phosphoreus Dug. (Photodrilus), amely Dél-Amerikában s Európa legdélibb részeiben él, foszforeszkáló nyálat termel s annak segítségével világít."


Forrás: [link]

2013. nov. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

A cserebogár nem világít! Az a szentjánosbogár! A férgek/giliszták szerintem nem nagyon húznak maguk után nyálkát. Az a csiga. Lehet hogy te vmi tök mást láttál, pl egy skorpiót. Na, az tényleg rendesen tud foszforeszkálni!

2013. nov. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Jaj. Tényleg, összekeverem a szentjánosbogarat a cserebogárral.

Viszont nem, nem kell gúnyolódni,ha magad sem vagy tájékozott ebben a témában :)

Férgecske volt leírtam milyen, és bizony hagyott maga után vmi nedvet,mert az világított.

2013. nov. 19. 08:26
 4/4 big_henry válasza:
tényleg igaza van a kedves kérdezőnek mivel már én is találkoztam ezzel a jelenséggel. de sajnos én sem tudom h-h képes foszforszkálni. De én mintha gilisztát láttam volna.
2013. dec. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!