Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Lehetséges, hogy csak egy...

Lehetséges, hogy csak egy embert csíp meg a bolha?

Figyelt kérdés
A kishúgomon (4 éves) nem olyan rég csípések jelentek meg, már nem először, és anyukámék bolhára gyanakszanak. A két gyanúsított macska nagyjából 15 emberrel érintkezik naponta, ebből öttel intenzívebben, ráadásul velem és a barátommal alszanak egy szobában. Mondanom se kell, rajtunk (sem senki máson) még egyetlen csípés sem volt, és én éppen ezért furcsállom nagyon. Lehet, hogy csak és kizárólag őt csipkedi a bolha?
2013. nov. 29. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Elsőként a kislányt kellene elvinni orvoshoz.ja mondani, lehet nem is csípés, hanem allergia és akkor jobb idejében tisztázni. Másik, hogy nézzétek át alaposan a macskák bundáját, nyakánál, hajlatoknál, de tényleg, ALAPOSAN! Ha bolhás, akkor azt észre lehet venni még egy fekete szőrű cicánál is (tapasztalat).
2013. nov. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is ez történik... csak engem csípnek a bolhák pedig én nem is én alszom a kutyusunkkal, viszont tele szokott lenni (szerintünk bolha) csípésekkel a hátam... Én sem értem miért csak engem támadnak...
2013. nov. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!


Első: a kislány volt már orvosnál, a doki mondta, hogy tuti csípés. Ő is mondta, hogy lehet bolha is akár. A legutóbbi alkalommal viszont azt mondta, hogy lehet az is, hogy pók csípi meg, és ahogy vakarja, és a méreg szétterjed a testében, úgy jönnek ki ezek a kiütések. A cicák bolhásak, ez biztos... Küzdünk ellene, de érintkeznek a kutyával és több kinti macskával, akik néha beszöknek vagy be vannak engedve... Nehéz. :/


Igazából nekem az is megfordult a fejemben, hogy hangya is lehet... Velem éppen az idén fordult elő, hogy az ágyamban tűzhangyák csipkedtek, sokáig nem tudtuk, mi az.

2013. nov. 29. 21:26
 4/9 Platypus ***** válasza:

Vegyetek spot-ont az állatokra, és eltűnnek a bolhák. Akkor is, ha rendszeresen érintkeznek bolhás idegen jószágokkal. A pók kizárt, szinte sohasem csíp meg embert, általában csak ráfogják a rusnya ismeretlen csípéseket. A valódi pókcsípésnél két pici lukat látsz egymás mellett, el sem lehet téveszteni.


A bolhák amúgy ilyen válogatósak, azt eszik, akit jobban szeretnek. Ha egy bolha is kerül a lakásba, előbb veszem észre ahogy rajtam mászkál, minthogy a macskák bármilyen tünetet is produkálnának.

2013. nov. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A babáknak vékonyabb a bőre, kedvenc célpontja a vérszívóknak.
2013. nov. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Platypus, vettünk már spot ont, és el is tűnt róluk a bolha... egy-két hónapig. És akkor se mind, egy-kettőt még felfedeztünk bennük utána is. :/ Fyprystet vettünk, amire a Fressnapfban azt mondták, ugyanazok a hatóanyagok vannak benne, mint a sima Frontline-ban... De most inkább egy Frontline Combóba fogunk befektetni.


És ismét csak köszönöm a válaszokat!

2013. dec. 2. 08:04
 7/9 Platypus ***** válasza:
Mivel a bolhák a környezetbe petéznek és ott is fejlődnek a lárvák, természetes hogy nem 100% a bolhamentesség kezdetben és vissza is térnek egy-két hónap után, ha kiürül a szer az állatokból. Csak a kifejlett bolhákat öli meg, amik már vért szívnak. Közben meg a lárvák vidáman tenyésznek mondjuk a szőnyegben. Ezek a szerek akkor működnek, ha párhavonta cseppentesz az állatokra, így vannak kitalálva. Hosszabb idő alatt teljes bolhamentességet lehet velük elérni. Drága persze, de szerintem ér ennyit a húgod egészsége. Úgy mellesleg a bolhák bélférgeket is terjesztenek, amiket így ti is elkaphattok.
2013. dec. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van, csak engem csípnek a bolhák, pedig az én ágyamban nem is alszik cica, a többi családtag meg a cicával alszik, és mégsem csípik őket bolhák.
2014. márc. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Macskával aludni... Főleg ha biztosra még bolhás is. Gratulálok. Aztán meg megy a sírás.
2021. jún. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!