Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Pillangó van a szobámban. Mit...

Pillangó van a szobámban. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pillangó van a szobámban, ami valószínűleg most kelt ki a bábjából. Hihetetlenül örülök neki, viszont a lehető legjobbat szeretném tenni vele. Attól tartok, hogy ha kivinném, megfagyna, mert azért elég hideg van, és nyilván nem véletlen jött melegebb helyre. Tudnátok nekem tanácsot adni? Köszönöm előre is! :)

2013. dec. 27. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem fogod tudni biztosítani neki a megfelelő életkörülményeket, és nem is szeret egy pillangó egy szobában lakni. De igazad van, ha kiengeded, ott sem találja meg most az életet. Sajnos el fog pusztulni.
2013. dec. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
Ha van pincétek vagy ilyesmi, akkor vidd le oda, talán ki tud telelni. Attól is függ, milyen faj, az is elképzelhető, hogy semmit sem tudsz vele kezdeni.
2013. dec. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én egy etetőt épitenék neki :

[link]

2013. dec. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

Az etető kedves ötlet lenne, de most nem segít. Amikor telelnek, "hibernálják magukat", aztán tavasszal annyival "tovább élnek". De ha eteti, akkor aktívan tartja a lepkét, ezzel úgymond "leéli az életét" odabent.

Ellenben nyáron tényleg mutatós tud lenni egy lepkeetető mondjuk a kertben vagy egy nyíltabb teraszon.

2013. dec. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem tiszta tavasz van napok ota, nemhinnem hogy 1O-15 fokokban megfagyna.....
2013. dec. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ezek szerint talán a pincével tenném neki a legjobbat, mert legalább az esélyt megadom neki, hogy "hibernálódjon", itt viszont akaratlanul is felkeltem néha.

Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat, minden jót nektek! :)

2013. dec. 28. 13:35
 7/8 anonim válasza:
Mi történt a lepkével? Nálunk is van egy, mi is a legjobbat szeretnénk neki.
2013. dec. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
igen a pincében nekünk is rendszerint több lepke szokott áttelelni, amik ősszel berepülnek és a falra csimpaszkodva vészelik át a telet. lényeg, hogy sötét és fagymentes helyre tedd, ahol nem zavarja senki.
2014. jan. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!