Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Miért nem eszik a pókom?

Miért nem eszik a pókom?

Figyelt kérdés
A pókom már 2 hete nem evett. Mi baja lehet? Nem hiszem hogy fázik mert 20°C van nála! És ha talán vedleni fog akkor azt honnan tudom? (kezdő madárpóktartó vagyok)

2014. jan. 8. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:

A két hét még nem túl sok. A 20°C egy kicsit kevés.


De pár dolgot azért írhatnál a pókról, mert így nem sokat lehet mondani. Pl. kezdhetnéd a nevével, nemével(ha tudod), aztán írhatnál pár dolgot a terrárium körülményeiről, gondolok itt a méretére, a talajra, milyen sűrűn locsolod/itatod, mivel etetsz... szóval ilyen alapdolgokat.


Onnan tudod, hogy vedleni fog, hogy nem fogad el ételt, sokat iszik, sokat pihen, és besötétedik az utóteste.

2014. jan. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Most néztem meg! És ott látom a tücsköt kettéharapva. De azért köszönöm hogy kommenteltél! Amúgy Grammostola Rosea, 9 vedléses, mindig tele van a vizes tála, van bent neki egy műszikla meg egy műnövény, kb. másfél cm. talaj van nála, de amikor öntök neki vizet csordultig öntöm a tálat hogy egy kicsit ki follyon mellé
2014. jan. 8. 20:53
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja és a terrárium 31x31x31cm. A talajt locsolni kell???
2014. jan. 8. 21:18
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem kell hogy tocsogjon a föld, de legyen olyan rész ahol át van áztatva, mondjuk az itató körül, főleg vedlés előtt.

De legyen száraz rész is! Hogy tudjon választani és megfelelő legyen a páratartalom.

2014. jan. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Janyek válasza:
Az én kis megboldogult pókhölgyem (Brachypelma albopilosum) másfél évig nem evett. Nem azért, mert nem adtam neki, hanem mert egyszerűen nem kellett neki. Aztán egyszer csak megette, amit adtam neki, levedlett, és pár nap múlva elhalálozott. 10 évet élt.
2014. jan. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
lehet hogy fáj a foga
2014. jan. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!