Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Egy pár napja fedesztem fel,...

Egy pár napja fedesztem fel, hogy sajnos minket is utolért az ágyi poloska gond. Sajnos nagy terhet jelenten erre szakosodott céget felkérni. Van valami megközelítőleg hatékony házi módszert az írtásukra, amivel próbálkozhatnék?

Figyelt kérdés
Az interneten nagyon sokat olvastam utána, de mindenhol szinte csak azt olvasom, hogy keressek céget akik ezzel foglalkoznak :S

2014. jan. 17. 06:11
 1/7 Lienah ***** válasza:
100%

Mi anno próbálkoztunk házi praktikákkal... Az éppen élőket simán meglehetett dögleszteni, csak az volt a baj, hogy újabb és újabb "almok" jelentkeztek...

Így inkább céget hívtunk, garanciát vállaltak és végül kihaltak a roh.dékok...

Bevallom őszintén azóta ha hozzám ér egy hajszál egyből előjön az az érzés, hogy "Ugye, ez nem újra megint az?!".

Szóval inkább invesztálj bele pénzt, vannak olcsó cégek, mintsem hogy ellepjenek...

2014. jan. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ, ha nem boldogulok vele valószínűleg nem lesz más választásom :(

Még szerencsére nem hemzsegünk tőle, de minden nap összeszedek egy-kettőt.

Csak a tudat, hogy bogaras ágyba kell lefenküdni....borzasztó :(

2014. jan. 17. 07:25
 3/7 Imola Ágnes ***** válasza:
Ha jól emlékszem a teafa olajat ajánlották valahol a neten, de kipróbálhatod a K-othrint is vagy az Insecticide sprayt.
2014. jan. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Lienah ***** válasza:

Egyre vigyázz, ezek pikk-pakk úgy duplázzák magukat, hogy az ha 1-2-t találsz az nem azt jelenti, hogy nincsenek több százan (sajnos tapasztalat). Jah arról nem is beszélve, hogy a "petéket" most még nem látod, hiába keresed.

Ha időben hívsz irtót akkor max 2x kell irtaniuk, mig ha "halogatod" ennél jóval több alkalom kell...

2014. jan. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen tudom sajnos :(

Készülök rá, hogy szakember segítségét kérjek.

Próbáltam a teafaoljat, olvastam én is , hogy az nem igazán szeretik, de azzal csak annyit tudok elérni, hogy nem annyira csípnek össze.

Átok egy bogár...

2014. jan. 17. 15:14
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nálunk is ez volt a helyzet.Nálunk is megjelentek ezek a vérszívó dögök.Nálunk se volt pénz rögtön szakemberre és csak 1,5-2 hó után tudtuk őket kihívni,aminek eredménye az lett hogy garanciát ugyan vállaltak de harmadszorra is ki kellet hívni őket(az már ingyenes volt).Mi azt hittük hogy a második után már bucsút inthetünk a kis vérszívóknak.

Végre valahára a harmadik után lekopogom sikerült megszabadulni tőlük.


De a tanácsom: Ha teheted ne várj ennyi ideig és ha szakember segítségét kéred tapasztalt,profi,megbízható céget válassz.


ugyanis nőstény poloska naponta 2-3 petét ragaszt fel rejtekhelye alapzatára, 1-1,5 éves életciklusa alatt körülbelül 500-at.A poloska peték kifejlődésének ideje megfelelő körülmények között 6-10 nap, de lehet akár 30 is.az új példányok átlagosan 6 nap alatt világra jönnek.Az életben maradt fiatal poloskák fejlődése teljes kifejlődéssel történik. Ez idő alatt 5 alkalommal vedlenek le, aminek teljes ideje ideális körülmények között 5 hét. A kifejlődés után válnak ivaréretté.A poloska első megjelenésétől, a probléma felismeréséig átlagosan 30 nap telik el, ami azt is eredményezheti, hogy a 30. napon már 50 kikelt ágyi poloskával is lehet számolni. Ebből a kifejlett ivarérett poloska száma elérheti 20-at, akik addigra már akár 80-100 kikelésre váró petét is rakhattak.

A szaporodásuk folyamatos, és egy idő után számuk szinte exponenciálisan nő.

2014. jan. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nálunk erősen fertőzött a ház, 8 hónap béke után újra beszivárogtak a dögök :(

Azonnal profi irtó kell, aki lehetőleg mikrokapszulás cuccot használ (vigyázz, nem a legolcsóbb!). Így viszont egy irtás és az ágy kihajítása elég volt, mindent leszigeteltünk, de szó szerint, 2 flakon szilikon ment el a fürdőben meg a konyhában ( a fürdőben a szellőzőből jöttek ki!!)

Az új ágy fémből van, 10 cm-re van a faltól, sehol nem ér hozzá semmihez,a lábaira olyan ragasztós szalagot tekertem, amit a fák köré tesznek, hogy ne másszanak fel a kártevők, ezerszer jobb, mint a kétoldalas ragasztó , most már biztonságos, lehet aludni ( a ragacsot Bros cég gyártja, itt lehet beszerezni: [link]

Sok sikert!!

2014. febr. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!