Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Poloskák vannak a szobámban!...

Poloskák vannak a szobámban! Éjszaka támadnak! Mit lehet tenni ellene? Van rajtam már vagy 10 csípés, ez egy poloska lehet vagy több?

Figyelt kérdés
Onnan tudom hogy poloska hogy reggel találtam egyet megdögölve az ablakpárkányon.Zöldes szinű furcsa átlátszó vagyis ott ahol olyan vékony a "bőre" ott vér látszik benne és barnás színű páncélja van.Ja meg nagy csápjai és szárnya :S !

2014. jan. 6. 10:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A leírás szerint szerencsére ez nem a vérszívó ágyi poloska, hanem "ártalmatlan", növényi étrenden élő poloska. A természetben gyakran találkozni velük, de a hideg beálltával búvóhelyet keresve gyakran bejutnak a lakásba. Különösen az ilyen meleg teleken, amikor nem kerülnek dermedt állapotba. A szakemberek nem tartják őket veszélyesnek s csak azt lehet ajánlani, hogy a megszokottnál gyakrabban kell takarítani és kirázni a textilneműt. Én magam is tapasztaltam, hogy hiába nem vérszívók, de ha éhesek és csak emberhús van a környéken, akkor bizony próbálkoznak és megszúrhatják az ember bőrét. Persze azért más, lakásban gyakrabban megtalálható (tapétaragasztót evő) apróbb rovarok is művelhetnek ilyet
2014. jan. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem a véremet is kiszívta nem csak a húsomat kóstolta meg, szerinted ez az egy darab lehetett amit reggel találtam?
2014. jan. 6. 19:25
 3/10 anonim ***** válasza:
37%
Biztos az volt! Szerencséd volt hogy nem rágta le az egész lábadat!!
2014. jan. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Biztos, hogynem az erdei poloska volt az, aki megcsípett téged! Szegény. Őket szépen egy papírlapon ki kell tenni az ablakon.
2014. jan. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Senki nem mondta hogy az erdei poloska volt,de most hogy mondod 100%. A barátom családja fakiterméssel foglalkozik és valószínűleg bejött abba a ruhába amiben az erdőn volt és így kerülhetett be a szobánkba.Remek :D
2014. jan. 19. 13:59
 6/10 anonim ***** válasza:

De, Te mondtad azzal, hogy leírtad, hogy néz ki. AZ erdei poloska akkor harap meg, ha a kezedbe fogod és stresszeled, ez nagyjából minden rovarra igaz, legnagyobb harapdáló a katicabogár.

Nem az a poloska bántott.

2014. jan. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Hívj rovarítót.Bár manapság azok is aligtudják kiírtani a poloskákat.
2014. jan. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%
7- ne legyél buta, ez nem ágyi poloska, hanem egy szegény erdei. Tök más. Az erdei poloska nem vérszívó és nem is vackol be az ágyadba, bútorodba, csak betéved a szobába, szegény.
2014. jan. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
jaa tuti h erdei volt! Meg is találtam a tetemét :D azért az isten nyugosztalja !
2014. jan. 21. 23:43
 10/10 anonim ***** válasza:
Többféle bogár van ott nálad azok csipkednek még csótány is...
2014. febr. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!