Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Élvefogtam egy klasszikus...

Élvefogtam egy klasszikus panelcsótányt. A barna verziót. Szeretném egy terráriumban tartani. Hogyan kell ezeket?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez marha ötlet, de így jobban kiismerhetem, és még kedvezőtlenebbé tudom tenni az életkörülményeikat. tudom, a panelház kész terrárium, de mégis, hogyan tartsam? Jelenleg egy befőttesüvegben van bezárva, a 0,75 literes mindenképen kicsi, mert nem tudok neki kisérleti terepet berendezni. Egy kis üvegterráriumot szeretnék majd tutira lezárt üveggel, mekkora méretű legyen?

2014. máj. 20. 23:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
kivételesen nem kinyírni akarom
2014. máj. 20. 23:03
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként is előforduló kártevőt minek tartani ??? Persze, ha szeretnéd, hogy a konyhában is rohangáljanak majd százával, az más, legfeljebb a szomszédok hívják majd ki a rovarirtókat...
2014. máj. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
22%
Állítólag ha levágod a fejét még egy hétig él.És akkor is csak azért döglik meg mert éhen hal.Próbáld ki.
2014. máj. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kell neki némi levegő, és a terráriumnak legalább egy része fedett kell legyen (imádják a sötétet, a fény frusztrálja).

Az árnyékolás megoldható egy darab papírlappal is ha hirtelen nincs más.


Etetni sem árt (zsír, cukor, vagy bármi szerves ami van), és vizet is be kéne rakni, mert nem tudom arra menniyre igényes (nyilván nem iszik látványosat, de legyen bent pár csöpp).

2014. máj. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés :D


Egy kis infó csótánytartáshoz:

[link]


Szerintem egyelőre egy sima doboz is megteszi csótánylaknak, ilyen szép műanyag:

[link]


Vagy veszel ilyet, bár ezek drágák és nem tudom, mekkora a csótány, de valszeg kiférne a réseken...

[link]


De vehetsz neki a vaterán vagy kisállat boltban akváriumot és sűrű dróthálóval lefedheted.


Van már neve?

Hívhatnád Fura cipő Úrnak, Vendelinnek vagy Angelikának :D

2014. máj. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Megfigyelés alatt tartom. 3hétig kibírta egy elődje feleekkora befőttesüvegben hermetikusan lezárva, étlen szomjan. Szóval ezt már tudom. Ő Sanyi volt, emez Jenő lesz. Egyelőre éheztetem mint a kutyaiskolában, aztán majd kap kis adagokban kaját. olyan érdekesen szokta a hátsó lábával dörzsölni magát. A mobiltelefon ledlámpáját rühelli, és mindig felmászik a befőttesüveg teteje alá. Az üvegre piszkosul tapad, alig lehet lerázni. Ez a barna verzió, feketét hónapok óta nem láttam.
2014. máj. 21. 01:21
 7/11 A kérdező kommentje:
Ez 1 mm-es résen is átmegy. Lapos a kis szenyó. De legalább nem ciripel, nem csíp, és fél mindentől.
2014. máj. 21. 01:26
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát te aztán nem unatkozhatsz :D

Nem tudom milyen érdekes dolog fog kiderülni számodra a megfigyelés alatt. Egyébként mire számítasz? (komolyan érdekel)


Szerezz majd neki egy nagyobb befőttesüveget/terráriumot. "Éheztetése" után valami kaja+víz. Nem hiszem hogy nagyobb igényei lennének, bár ezt biztos tudod ha már volt ilyen 'megfigyelted' :)

2014. máj. 21. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Platypus ***** válasza:
100%
Az üveg szélét kend be vazelinnel és onnantól nem mászik ki. A tegyük mostohává az életkörülményeket nem túl etikus hozzáállás. Ha agyoncsapod, az egy dolog, de direkt halálra szekálni nem éppen humánus értékrendet tükröz. Még egy kártevőt sem kéne halálra kínozni csak mert kíváncsi vagy. Rendesen kisállatnak tartani meg értelmetlen, elég büdös egy faj. Trópusi csótányokat tartottam, azok csak földszagúak és szeritem sokkal szebbek is.
2014. máj. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A vazelint már lecsekkoltam. valamit nem jól csinálhattam, mert kimászott rajta, bár elég sokáig kerülgette, de lehet, hogy nem volt elég sima és széles a felszíne.


A fényből milyen spektrumra lehet a legallergiásabb? Az UV fény irritálná valójában? A napfénytől tényleg irtózik, de a led az még nem volt teljesen meggyőző, mintha nem érezné azt a spektrumot.

2014. máj. 22. 00:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!