Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogy jutnak be pókok a lakásba?

Hominida kérdése:

Hogy jutnak be pókok a lakásba?

Figyelt kérdés
Rendben tartott, harmadik emeleti lakásba. Meleg időben éjjel, amikor a kislámpa fényénél dolgozom, néha előstartol egy. Pár évvel ezelőttig kis testű, hosszú lábú pókok jöttek, mostanában nagyobb testű, elég hosszú lábú, zöldes színűek. (Mutálódtak? :-)) ) Tavaly nyáron, dögletes melegben szétszedtük az egész szobát, mert padlószőnyeget cseréltünk. Sem az alatt, sem a szekrények mögött tán még egy valamirevaló pókhálót sem találtam. Ezeknek fel is kell nőniük valahol, enniük is kell valamit, márpedig itt bent én más rovarokat sem szoktam tutujgatni. Hogy a bánatba jutnak be ide, és hogy nem tudok egyet sem megtalálni?

#pók #rejtőzködő életmód #természetbarátságtalanság
2014. jún. 7. 01:26
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Tutujgatni, de aranyos szo :D
2014. jún. 7. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

1. táskában ruhán beviszitek

2. a lakás lyukain besétál (bejárati ajtó alatt, szelőző)

3. a pókok tudnak repülni és bemegy az ablakon. (nem vicc, az úgy nevezett ökörnyál ősszel és tavasszal a repülő pókok hagyatéka: felmásznak egy magasabb fűszálra, a potrohból kiengednek egy kis selymet amit össze gubancolnak, amibe mint az ejtőernyőbe bele kap a szél és elrepíti őket)

2014. jún. 7. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
természetbarátságtalanság,rejtőzködő életmód :DDD
2014. jún. 7. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
A kulcslyukon másznak be a cudarok.
2014. jún. 7. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell bejutniuk. A pókok már ott voltak eredetileg. A lakás épült köréjük.
2014. jún. 7. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A hosszú lábúak kaszáspókok és nem fognak rovarokat ezért háló se kell nekik. A fő táplálékuk a növényi esetleg állati korhadék. Szeretik a nedves helyeket, az ingatlanosok állítólag innen szúrják ki ha nedvesek a falak. (sok az ilyen pók)

Bejönni bármilyen apró résen be tudnak.

2014. jún. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ezek túl nagy pókok ahhoz, hogy vitorlázva bejuthassanak. De ettől még lehet, hogy az erkélyajtón jönnek be valamikor. Csakhogy utána hol bújnak meg ennyien? Merthogy kerestem már a búvóhelyüket, próbáltam bottal benyúlkálni a szekrények mögé, hátha megugrasztom őket... Sehol senki. Csak amikor újra előszvingel egy valahonnan a sötét sarokból. Én nem tudom, hogy ezek milyen gyorsan nőnek, de addig is lenniük kellene valahol. Aztán pedig nem egyesével előbukkanni, nem?


Ez betonház, semmi korhadék, a szobában semmi ételmaradék, a szemem sarkából pedig kapásból észreveszem bármikor a mozgást. (Csak adalék: évekkel ezelőtt karácsony után a földön egy tálcán tartottunk egy kupac szaloncukrot. Egyer tévézés közben benyögtem a feleségemnek, hogy a hangyák eszik a szaloncukrot. Kb. három és fél méterről. Odamentünk, és tényleg ették. Meghallottam, ezt halálkomolyan mondom.)


Szóval azt megértem, hogy bejut, ha akar, és azt is, hogy ő sem tudja, hogy igazából rossz helyre jön, én csak azt nem értem, hogy hogyan és hol tudnak ennyire láthatatlanok lenni. Nagy pókok.

2014. jún. 7. 20:37
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

óóóóh hidd el nekem, tudják ők hogy rossz helyen mászkálnak... sőt...



én félek a pókoktól. Anyám már röhög az egészen, mert egész évben nincs náluk pók a lakásban, de ha kimegyek, aznap összeszed vagy 10-et. (és még csak nem is én látom meg őket, hanem ő)


de volt egyszer hogy álltunk egy műhely előtt, sehol egy fa nagy parkoló: én a kocsiban maradtam egyedül, mikor elkezdett egy pók mászni az ajtomon- oké kint várok. az alatt a negyed óra alatt amig kint álltunk 3 pókot magamról szedtem le, egyet meg anyum szemüvegjéről.



De a kedvencem ami pont egy hete történt: Láttam idehaza a szoba egyik sarkában egy nagyon pici fekete pókot. Mondom jóvan, az olyan pici hogy nem nyúlok hozzá maradjon megdögleni.


Másnap jövök ki fürdöszobából és a kutya odakap a lábamelé. Ha nem ugrok félre rálépek a fejére!! Szegény egybl be is lapitott hogy rosszat tett :D - felkapcsolom a villanyt, hogy ez már megint mit talált- hát nézem pók ott szalad a linoleumon. Közelebb hajolok mert mondom ez olyan mint amit tegnap békén hagytam erre elkezd megfordulni és integetni nekem a két első lábával... hát mondom a k......a anyádat! puff papucs...


Megyek be a szobában, és nézem a sarokból eltűnt a pók...



szóval igaz az hogy hozzánk öngyilkos pókok járnak...

2014. jún. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ugye nem bántalak meg, ha nem hívlak meg hozzánk vendégségbe? :-))
2014. jún. 10. 23:00
 10/10 anonim ***** válasza:
Bemászik az ablakon
2014. szept. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!