Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ma vettem egy ezerlábút és...

Ma vettem egy ezerlábút és otthon vetem észre hogy kicsi atkák vannak rajta. Jó ha vannak rajta atkák vagy nem jó?

Figyelt kérdés

2014. júl. 23. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:
23%
Atkáknak jó, az ezerlábúnak kevésbé.
2014. júl. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Platypus ***** válasza:
Sajnos az atkák között elég sok parazita is van. Ha szerencséd van, akkor a tieid ártatlan albérlők, amik legfeljebb a mászkálásukkal zavarnak. Vegyszerrel kiirthatatlanok, mivel ugyanúgy ízeltlábúak mint az ezerlábú.
2014. júl. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

"Gyakran láthatunk az ezerlábúak testének felszínén kicsi, barna színű, gyors mozgású atkákat. Ezen atkák jelenlegi tudásunk szerint szimbióta lények, melyek ezerlábúinkon lakhatnak, cserébe tisztán tartják azok szegmenseit. Vannak azonban olyan atkák is, melyek parazitikus életmódot folytatnak, ezek veszélyesek lehetnek állatainkra. Nem szabad megfeledkezni a talajlakó atkákról sem, melyek a tojásokra, és a frissen vedlett fiatal állatokra jelenthetnek halálos veszélyt."


Idézet dr. Schütz Éva Ezerlábúak tartása és tenyésztése c. munkájából.

2014. júl. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2014. aug. 13. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!