Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen pókot ajánlotok?

Milyen pókot ajánlotok?

Figyelt kérdés
Szeretnék 1 "pókocskát"(meglepő XD).Nem volt még pókom de szerintem elbírnák egy macerásabb fajjal is mert volt nyuszim és hörcsögöm meg van kecskénk akivel sokat játszok meg "harcolok" és még van egy kutyám is akiről CSAK én gondoskodok meg van kacsánk meg csirkénk de őket csak etetem és vágom(néha).Szóval szerintem felelősségteljes vagyok 1 pók icához.Valami szép pókot szeretnék ami szines.Ne legyen agresszív és válogatós,csak etetni és csodálni szeretném nem szeretném ilyeszgetni a barátaimat vele.Hát ez kicsit hosszú lett,várom a pókokat és leírnátok hogy mekkora terrárium kell és hogy hogyan etessem és milyen melegnek kell lennie a terráriumban.
2014. júl. 28. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
2014. júl. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kicsit nem "macerás" ennyi állattal törődni?

Amúgy nekem örök kedvenc a Tarantula.

:D

én ajánlom.

DE:

...Ne legyen agresszív és válogatós... ez nevelés kérdése is...

2014. júl. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
hát kicsit az de imádom az állatokat de a legrosszabb évközben mert 5kor kelek és ha hazaérek jöhet a játék
2014. júl. 28. 21:04
 4/6 A kérdező kommentje:
milyen fajta tarantula?sok fajta van
2014. júl. 28. 21:05
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért kecskét meg hörcsögöt tartani nem ugyanaz mint pókot.

De attól még nem lesz nehezebb, csak más.


A páratartalom mindegyiknek kell, valamelyiknek több vmelyiknek kevesebb de mindnek kell, ezt a talaj vizezésével, itatóval, szellőzéssel tudod szabályozni.

A talaj tőzeg vagy kókuszrost legyen, mert ezek nehezen száradnak ki.

Etetni inkább rovarokkal mint rágcsálókkal, és a méretének megfelővel. (kb az utótest méretével megegyező)

Egy felnőtt állatnak általában (fajtól függ) elég egy 30x30-as terrárium.

Ha kicsit akarsz felnevelni akkor először csak egy kis műanyagdobozban kell tartani amig bele nem nő a terráriumba.

Vedlés közeben és után nagyon érzékenyek és az átlagnál magasabb páratartalomra van szükségük.

A vedlés jelei: sokat pihen, sokat iszik, nem fogad el táplálékot, az utóteste besötétedik és lerugja róla a szőrt (már ha van neki).

Ezek csalánszőrők, védekezésre használják, nincs mindegyik fajnak de amelyiknek van azok általában békésebbek.


Tipikus kezdő pókok a Brachypelma és Grammostola fajok, ezeknek gyenge a mérgük, nem túl kényesek, és általában nem agresszívek.(vannak kivételek)


Ha megvan a faj akkor utána nézel az igényeinek és annak megfelelően tartod.


És ha felnőtt állatot akarsz akkor csakis nőstényt, mert a hímek ivarérés után már nem élnek sokáig és egyátalán nem esznek csak szép lassan meghalnak.

A nagyon kis pókoknál még nem lehet tudni.

2014. júl. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
[link] szép színe van :)
2014. aug. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!