Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mit tegyek nagyon félek? :S

Mit tegyek nagyon félek? :S

Figyelt kérdés
Nagyon félek a pókoktól!12 éves lány vagyok!Már kisebb korom óta is rettegek tőlük!Sajnos nincs lehetőségem elkerülni őket mivel a szobámban vannak!Azóta félek tőlük,mióta este békésen aludtam amikor felébredtem és egy rohadt nagy pók mászott mellettem a falon!nagyon be vagyok tojva tőlük!Amikor meglátok egyet elfog a sírás!Utána olvastam,és azt írták hogy neten nézegessem a képeket..stb!Nézegettem de jobban félek!Elvileg pókfóbiám van!Mit tegyek?Amúgy csak kaszáspókok vannak a szobámban!Van egy hej ahol mindig vannak!És olyan jó fejek velem,hogy pont azt a helyet pécizték ki maguknak ahol az ágyam van!Mit tegyek?:S

2014. aug. 18. 20:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Tüneti kezelésként el lehet távolítani a pókokat.

Pl. megkéred az egyik családtagot, hogy pakolja ki őket, vagy te felporszívózod őket, és máris nem mászkálnak rajtad.


Az, hogy pl undorodsz az ízeltlábúaktól még nem fóbia. A fóbiás betegség nagyon komoly tünetekkel jár, kényszeres cselekvésekkel is társulhat.

Ha a helyzet nagyon komoly lehet pszichológus segítségét kérni, de mindenképpen beszéld meg a szüleiddel.

2014. aug. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Porszívó a barátod.
2014. aug. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Legoman ***** válasza:

Csapd le őket, vagy szórd le valamilyen szerrel, ami megöli őket. De alaposan mindenhol, ahol pók van. Ne képeket nézegess, az nem hiszem, hogy segítene. De van egy régi gyógymód, ami eddig mindig bevált. Így szól: Néz szembe a félelmeddel!

Fújd és csapd le az összes pókot. Tudom beszélni könnyű, de ne feledd, csak egyszer kell megtenned! :)

2014. aug. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
az utolsó válaszolónak köszönöm!Am az elsőhöz annyi a szólásom:tudom hogy mi a fóbia!telefosom a gatyámat mikor meglátok egyet!Be vagyok tojva irtózom tőlük rettegek!Nem merek este aludni!
2014. aug. 18. 20:25
 5/12 anonim ***** válasza:
ahogy irta a válaszoló: ha te ölöd meg őket akkor az valamennyire segít. Nekem az segített hogy olyan helyen voltam ami tele volt pókokkal, de nem tudtam elmenekülni - én szabályosan pánik rohamot kapok, nem tudok levegőt venni és ha nem tudok elmenekülni akkor sírógörcsöt kapok- exem anyjáék ilyen tipikus falusi család, már csak azért piszkáltak mindig hogy én panelban lakom és nem tudom hogy a kályhába hogyan kell begyújtani.. nah most gondold el ha előttük lerendeztem volna egy pánik rohamot egy pók miatt... persze tudták hogy félek tölűk, mert a párom elmondta, deazért az más hogy a barátnőm fél a pókoktól meg látni egy pánikrohamos csajt egy pók miatt.. szóval ott kénytelen voltam visszafogni magam, ahogy pl a munkahelyemen se verhettem ki a hisztit a pók miatt.. már odáig eljutottam hogy a kisebb példányokat képes vagyok hiszti roham nélkül lecsapni
2014. aug. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm szerint sokat segíthet a fóbia ellen,ha rajzolsz egy pókot egy papírra majd széttéped vagy széttaposod a rajzodat. Ezt többször is megcsinálhatod. De a módszer hatásosságáról nemigen tudok nyilatkozni mert nincsen semmilyen fóbián. De ha hiszel a módszerben nagyobb az esélye hogy sikerrel jársz. Amúgy a pókoknak nem erőssége a logika ott a természet tele rovarokkal mégis a szobáinkba járnak éhen halni.
2014. aug. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Megpróbálom!:)
2014. aug. 18. 21:39
 8/12 anonim ***** válasza:
Yoda mestert idézve: Tedd vagy ne tedd de ne próbáld :D. Írd majd meg h milyen eredménye van a módszernek. Ha eredménytelen akkor bocs h hülyeséget írtam,de gondolj arra hogy nincs vesztenivalód ha nem jön össze sem romlik tovább a helyzet.
2014. aug. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az én módszerem a következő:

1. porszívó, garantált hatás, hosszú csővel, hogy véletlenül se essen rám, leszívom, és még úgy öt percig hagyom a porszívót, vagy felszívok valami nehéz cuccot, hogy agyonüsse a pókot a porzsákban.

2. a felmosóval, aminek szintén hosszú a csöve, agyonütöm, de nem egyszer, hanem hatmilliószor, általában szentségelek hozzá és elátkozom a pókot.

3. fél óráig állok fölötte, és szétnézek minden sarokban, mert addig nem nyugszok, amíg nem látom megdögölve.

4. ha ezek egyike sem megy, szólok apának.

:DDDD Én is iszonyú pókfóbiás vagyok, nálam ezek a bevált módszerek. Takaríts gyakrabban, az olyan helyeken főleg, ahol a pókok előszeretettel tanyáznak, ha leszívod a hálójukat, nem szövik oda magukat megint.

2014. aug. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Engem már a kérdés és a válaszok elolvasása is kiborított, annyira rettegek a pókoktól. És én már majdnem háromszor olyan idős vagyok mint te. Sajnos ez a fóbia nem múlik el magától.

Tényleg sokszor kell porszívózni, és alaposan. Akkor nem szaporodnak el annyira. Állítólag a menta és a citrus illatot sem szeretik.

2014. aug. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!