Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Sos! Mivel lehet több száz...

Sos! Mivel lehet több száz darazsat kiírtani a lakásból?

Figyelt kérdés
Befészkeltek a falba. Égetni nem lehet mert kigyullad a ház. Permetszer spray stb meg volt nem haasznált.
2014. aug. 23. 17:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Tűzoltóknak kell szólni.
2014. aug. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Tűzoltók már rég nem foglalkoznak ezzel. Főleg, ha falban van.

Hívj szakértőt, ők speciális permettel megoldják véglegesen. Kb 15-20 ezer Ft lesz.


Nekünk is kellett hívni tavaly. Kicsit drágálltam, de megérte, mert hatásos volt. Idén sem volt egy darázs sem...

2014. aug. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

darázsirtó embert hívj, 20ezer ft (rablás)

egy fehér port befúj nagy nyomáson, ott darázs nem marad

2014. aug. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha a boltban kapható szerek nem használnak, akkor bizony szakembert kell kihívni.
2014. aug. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az idős szüleim házánál is sok a darázs. Magam szoktam irtani. Két puha szemeteszsákot használok hozzá. Az egyik kesztyűként funkcionál. A másikba fészkestől együtt belerakom. De figyelem! Van aki allergiás a darázscsípésre, sőt megfigyeltem olyat is hogy valakinek az illatától agresszívvá válnak. Tehát ha nem vagy hozzászokva a darázscsípésre, akkor jól gondold meg a teendőket. Egy vödörnyi darázsfészek is össze szokott gyűlni évente a szülői háznál, gyakorlottan szoktam begyűjteni, ennek ellenére mindig megcsíp egy vagy kettő.
2014. aug. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ja és a darázzsal teli szemetes zsákot vegyes tüzelésű kályhában elégetem. Tehát nem célszerű a szemetesbe dobni. Egyszerű Chemotox spray-vel is irtották a szüleim, de mivel a szüleim nem szeretik a vegyszerek szagát, ezért szedem össze őket zsákba.
2014. aug. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Egy vidéki kisvárosban lakunk errefelé nincs darázsirtó. A megfogás sem jó mert ahhoz a falat le kéne bontani, mellesleg nincs is aki megfogja.
2014. aug. 24. 11:14
 8/13 anonim ***** válasza:
Szabad kérdezni, melyik város?
2014. aug. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Füstöld ki őket! Nem kell kiirtani, csak elüldözni őket! És a házat sem kell felgyújtani hozzá!


Először erősíts az üreghez egy-két egyszerű füstölőt, és gyújtsd meg. Persze olyankor, amikor nincs szél, vagy olyan szél van, ami befelé fújja a füstöt.

talán már ez is hatni fog.


Ha nem, akkor keress egy fém vödröt, vagy más fém tégelyt, erősítsd a lyuk alá/mellé, és abban gyújts meg néhány faszenet, annyit, mai elfüstöl egy jó ideig... Szintén megfelelő széljáráskor... Ettől még nem fog kigyulladni a ház.


Ha jönnek ki a darazsak, akkor menj távolabb.

Ha kijöttek, azután meg torlaszold el a bejáratukat...



Vagy szokd meg, hogy ott vannak. Ha nem zavarod őke,t nem fognak bántani...

2014. aug. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Dózsabimbó válasza:
Robbantsd ki őket dinamittal, ha égetni nem lehet
2014. aug. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!