Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Nagyon félek a pókoktól!...

Nagyon félek a pókoktól! Milyen megoldás van?

Figyelt kérdés
Régóta félek tőlük de mostanában esténként alaposan át kell néznem a szobám mert rettegek..mit tegyek??Kérlek azt senki ne mondja hogy úgy tudom elűzni a félelmet ha fogdozom őket mert az nem menne..más megoldás??

2014. szept. 15. 15:19
1 2
 1/11 anonim válasza:
Üdv a világomban. Sajnos nincs megoldás :( Szerencsére ha jön a hideg (őszi/téli) időszak akkor nincs belőlük annyi. Javaslom, hogy szerezz be egy Raid Max 3in1-et.
2014. szept. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ez a terápia nézegetni majd "fogdosni"kell.
2014. szept. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokfajta terápiás megoldás létezik, a legrosszabb az, ha magad viszed a terápiát és magad akarod magad meggyógyítani. A fóbia (azaz a beteges félelem valamitől) nem gyógyul meg magától. Legalább pár alkalom erejéig meg kellene látogatnod egy szakembert. Erre egy jó pszichológus is kiváló.
2014. szept. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%
Porszívó.
2014. szept. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
17%

Az első megoldás, hogy megszünteted a létüket. Leszeded a pókhálókat és együttélsz valakivel, aki lecsapja neked őket.


Második a népi praktikák. Elvileg nem bírják a levendula illatot, így én olyan illatosítót veszek illetve van szárított levendula a szoba egyes pontjain kirakva dísznek.


Harmadik. Hozzászoksz a tudathoz, hogy veled élnek. Ez a legnehezebb megoldás.


Üdv, egy szintén pókfóbiás.

2014. szept. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban rendszeresen pókokkal álmodtam, betegesen rettegtem és tudod hogy küzdöttem le? Úgy, hogy elmentem a könyvtárba, erőt vettem magamon és kikölcsönöztem olyan könyveket, amikben pókokról vannak képek és napközben azt nézegettem. Nem volt könnyű, mert szembe kellett néznem a legnagyobb félelmemmel, de használt. Volt, amikor visszatértek ezek az álmok, akkor újra előszedtem hasonló könyveket.

Most olyan a helyzet, hogy szerencsére nem álmodom pókokkal sok-sok éve, nem is rettegek tőlük, de azért én is átnézem a szobám 4 sarkát lefekvés előtt, különösen nyáron :) és ha nem muszáj akkor nem írok be a Google-be pókokkal kapcsolatos kifejezéseket, mert azért a látványuk ijesztő ha hirtelen jön elő egy-egy ilyen kép, de ha szép óvatosan, fokozatosan nézegetem az én tempómban, akkor megbarátkozom velük :)

Lehet neked is elég lenne ennyi, nem kell fogdosni őket. Arra én sem lennék képes, inkább vágják le a kezeimet :D

Mindenképpen a félelmekkel való szembenézést javaslom neked is. Ez a legnehezebb, de használ, hidd el, az ilyen terápiákat sem véletlenül találták ki ;)

2014. szept. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
TheVR Pisti te vagy az? XD
2014. szept. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igenis meggyogyulhat magatol én az előző valaszolohoz hasonlóan rettegtem a pókoktol de sikerult saját magam legyőznöm ugyanezzel a módszerrel. Azota vettem is egy madárpokot házikedvencnek. Nem kell fogdozni elég ha látod és belegondolsz hogy ezek a kis lények sokkal jobban félnek tőled mint te tőlük. Nem akar neked ártani. Úgyhogy nem igaz hogy ezzel egyutt kell élni.
2014. szept. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves 8. válaszoló! 6-os vagyok. Tényleg egy madárpók is képes félni az embertől? Nekem ez valahogy hihetetlen, mert olyan ijesztőek :D én azért ott nem tartok, hogy háziállatként madárpókot vegyek, de szerintem ha elmennék valahova (pl. hozzád :D) és óvatosan, lassan szembesülnék a pókkal, akkor megszoknám, de azt hogy egy ilyen házban aludjak még mindig elképzelhetetlennek tartom :D


Hogy szoktad takarítani a terráriumot?

2014. szept. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egy jó pszichiáter segíthet a fóbiád leküzdésében.
2014. szept. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!