Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen fajta moly az, ami a...

Milyen fajta moly az, ami a szobában is előfordul és vonzódik a lámpák, monitorok fényéhez?

Figyelt kérdés

Elsőre azt gondoltam volna, közönséges ruhamoly, de utánanéztem és ők inkább a sötét helyeket kedvelik, ha fényt érzékelnek, igyekeznek sötét zugokba vonulni. Kinézet alapján nem tudnám leírni vagy képről felismerni, már többször is itt kavart, de mire felkapcsolnám a szobai nagy lámpát és alaposabban megnézném, szem elől tévesztem.


Mi lehet a neve vagy a nevük, ha több fajta is van?

Előre is köszönöm a választ!



2015. jan. 18. 22:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Így néz ki?

[link]

2015. jan. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

Szinte az összes éjjeli lepkét (és éjjeli rovart) vonzza a fény. Az, hogy a sötét helyeket kedvelik, inkább az jelenti, hogy napközben ott húzzák meg maguk.

A leírás alapján nagy eséllyel Pyralidae család, azon belül kép nélkül fogalmam sincs. (Sőt, képpel is kicsi az esély, hogy pontosan megmondja bárki, hacsak nem valami nagyon tipikus faj.)

Bár az első válaszoló által linkelt élelmiszermoly (=aszalványmoly) akár még találat is lehet, elég gyakori jószág.

2015. jan. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!