Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Melyik lepke petézik a meggyfára?

Melyik lepke petézik a meggyfára?

Figyelt kérdés
A természetismeret tanár még év elején azt mondta, hogy lehet pillangót nevelni. És én tegnap találtam a meggyfán egy kis pirosas barnás hernyót, viszont nem tudtam azonosítani. Mi lehet?

2015. ápr. 28. 17:40
 1/3 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

Na most, a lepke és a pillangó nem szinonimák. (Bocs, szakmai ártalom. Továbbá pillangót lehet, de nem szabad, mert minden hazai fajuk védett.)

De hogy válaszoljak is, ennyi alapján nem lehet konkrétan megmondani, max. tippelni. Ha tudsz róla feltölteni képet, akkor esélyesebb, hogy valaki felismeri.

Vagy esetleg próbálkozhatsz itt is:

[link]

Elég a tápnövényt (jelen esetben Prunus cerasus vagy csak Prunus), országot és előfordulási időszakot beírni és nézelődhetsz, hátha van egyezés.

(Tipp: ha valamelyik Euproctis-faj lenne, nem tanácsos nagyon fogdosni, mert bőrirritációt okozHAT a szőre.)

2015. ápr. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! viszont a képek közül egyik se hasonlított az enyémhez. végülis visszaengedtem a meggyfára :)
2015. ápr. 29. 16:59
 3/3 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Sajnos nem mindig hoz eredményt, én is épp ma akadtam el vele.. Azt elfelejtettem írni, hogy ha fogsz egy hernyót, többnyire kinevelhető úgy, hogy folyamatosan adsz neki friss ágakat a tápnövényéről. Persze nem mindig sikerül, sokszor igényes vagy macerás faj, vagy paraziták már megtalálták előbb, de talán ez a legegyszerűbb módszer arra, hogy egy ismeretlen hernyóról kiderítsd, kihez tartozik.
2015. ápr. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!