Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hatalmas darázs?

Hatalmas darázs?

Figyelt kérdés
Pár napja furogatja a tornác egyik oszlopát egy hatalmas fekete darázsszerü valami... Nagyon nagy nem tudja valaki mi lehet ez :) gondolom nem csak a mi udvarunkba van ilyen... Olyan 5 cm hosszu lehet a tese és NAGYON HANGOSAN ZÜMMÖG.. Hogy lehet megölni? A légycsapó nem segít...
2015. máj. 18. 14:36
 1/9 tabaki ***** válasza:
Legvalószínűbb, hogy kék fadongóról van szó. Ha nagyon zavar, keress valami légycsapónál határozottabb tárgyat, és azzal üsd le. És légy óvatos, állítólag nagyot csíp.
2015. máj. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fadongó. Nálunk is van.

Nem tudom, hogyan lehet megölni, én még nem akartam és nem is akarom, mert nálunk az udvar leghátsó részében vannak (2-3 db) egy régi faháznál.

2015. máj. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy fadongó, nem kell bántani, csak táplálkozik, nálunk is szokott ilyen a fán falatozni.
2015. máj. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Miért akarod megölni? Nem agresszív, nem fog rád támadni. Nem kell minden élőlényt azonnal elpusztítani, ami a közeletekbe mer menni...
2015. máj. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Én sem értem, minek kellene megölni.
2015. máj. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fadongó lesz az. Nem kell bántani, ha nem piszkálja az ember, ő se bánt. Ha csak jártok-keltek mellette, nem fog megcsípni.
2015. máj. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az a baj vele hogy a tornácnál van mindíg... Szétrágta a tornác gerendáját és eléggé idegesítö hogy mindíg arrébb kell állnom nehogy megcsípjen... Szerintem a gerendába petézik akkor meg 100% hogy kiirtom a petéjivel együtt... Igy is szendvedek a méhktöl nem akorok még ezen is idegeskedni...
2015. máj. 18. 15:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Fadongó, és nem kell tőle idegeskedni, mert bár nagyot csíp, de mivel abba ő is belehal, csak végső esetben használja (rálépsz, megmarkolod). Hangosnak hangos, de ennyi...elhessegetés vagy egy szagos riasztó bőven elég neki, nem kell kiirtani. A gerenda lelakkozása, vagy lefestése is segít, mert csak a kezeletlen, sőt, korhadt fát szereti.
2015. máj. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Se a méh, se a dongó nem agresszív, akkor se csípne meg, ha mellette ülnél a gerendán. A darázs az, ami szándékosan támad.
2015. máj. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!