Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen módon tudnám kiirtani...

Pöttyöspanni kérdése:

Milyen módon tudnám kiirtani a tetőgerenda alá költözött hatalmas lódarazsakat? Ellehetetlenítik az életemet! Ötlet?

Figyelt kérdés
Bejárati ajtóm felett lehet a fészkük, este képtelenség ajtót nyitni tőlük, ablakaimra-ajtómra is rátelepednek kívülről, ha ég a villany bent. Segítsetek! Köszönöm!

2013. aug. 5. 01:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hívj ki egy darázsirtót. Egyedül ne próbáld, nagyon veszélyes. Két éve jártunk így. 15 ezer Ft-ért megcsinálta egy szakember. Hullottak mint a legyek. Mondta, hogy ha még maradna élő, akkor hívjam ki őt még egyszer (ingyen, az garanciális idő volt) és lepermetezi még egyszer.
2013. aug. 5. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A lódarazsak sokkal agresszívabban védik a fészküket, mint a kisebb társaik. Vigyázni kell velük nagyon. Én is szakemberre bíznám a dolgot.
2013. aug. 5. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz.
2013. aug. 5. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Alapvetően aranyos állatok, de én is azt javaslom, hogy semmiképp se bolygasd őket, hívj ki szakembert. Vannak a neten mindenféle tippek, de én egyiket sem próbálnám ki, nem ér annyit. Kihívod az irtót, neked nem esik bajod, nem kell kínlódni velük, nem marad meg a fél fészek, nem kell újra kínlódni stb. Az ilyesmi nem annyira drága, érdemesebb szakembert hívni.
2013. aug. 5. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekünk a pincébe költöztek, apukám beöltözve, lassan betömött egy-két nagyobb rést, majd kénpapírt égetett és gyorsan rájuk zárta az ajtót, az kiirtotta őket. De nálatok nem zárt helyen telepedtek meg, így én is a szakember kihívását javaslom.
2013. aug. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mi felgyújtottuk a fészket,utána elköltöztek. (Mármint ami életben maradt..a többinek leégett a szárnya és megdöglöttek)
2013. aug. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezért írtam, hogy a netes "jótanácsokkal" és bölcsességekkel nem érdemes kísérletezni...

A kérdező fél is tőlük, ha a házi irtás közben véletlenül rápotyogna pár darab valószínűleg megijedne és ha mondjuk épp tűzzel dolgozik, annak beláthatatlan következményei lennének...

Ha van olyan ismerős, aki elég magabiztos, akkor megkérheted, de ha elég okos is, akkor ő is inkább az irtókat ajánlja. Nálunk is volt már, hogy bottal vették le a fészket, de az olyan helyen volt, hogy jól hozzá lehetett férni messziről is. A gerendánál problémásabb.

2013. aug. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! :)
2013. aug. 6. 08:28
 9/14 anonim válasza:
És amivel irtják, az idegméreg? Nem káros az emberre?
2013. aug. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Többféle módszert is alkalmaznak, esettől függően. Az irtó vesz fel felszerelést, a család pedig addig bent van a házban vagy messzebb állnak az emberek, az udvar másik felében. Nem kell a fészek alá állni, utána pedig már nem káros, talán még akkor sem túlzottan, ha végignyalja az ember a lepermetezett felületet. :DD

De az irtó minden esetben elmondja, hogy meddig nem ajánlott az adott részben tartózkodni. Odakint inkább csak arra kell figyelni, hogy el legyen pakolva pl. a kutya/macska edénye és maga az állat is el legen zárva, mert az esetlegesen lehullott beszennyeződött állatot megeheti vagy az megcsípheti stb. Amúgy teljesen egyszerű folyamat, nem jár kellemetlenséggel.

2013. aug. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!