Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Méhészkedni szeretnék a...

Méhészkedni szeretnék a későbbiekben, körülbelül mekkora alaptőkét halmozzak fel hogy elindíthassak egy ilyen jellegű vállalkozást?

Figyelt kérdés
A közelben van két méhész ismerősöm is, szóval lenne kitől tanulni, emellett elolvasnám a méhekre vonatkozó szakirodalmakat is.

2015. máj. 25. 15:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Először menj el az ismerősökhöz szúrasd meg magad többször. Ha megengedik, propoliszos kereten próbáld ki, hogy nem vagy-e allergiás. Ha nem vagy allergiás, vegyél méhet. Mindenkép csak 2-3 rajt vagy családot vegyél tanulni. Nagy a buktaveszély. Sokat olvass, és gondold át az olvasottakat -máshogyan kell mint bármelyik állatnál. Figyeld a méheket, röptüket a kaptárba és a kijárón a mozgásukat, sok felesleges munkától kíméled meg magad, később. Jegyzeteld a saját gondolataidat, majd később újra gondold át a leírtakat. Alapvető felszerelés: fejvédő/ kalap, füstölő, kaptárvas. Nem érdemes többre beruházni. Statisztika szerint, annyian hagyják aba a méhészkedés amennyin elkezdik. Ha a méhészhez mész tanácsért, ne vágj közbe, ne mond hogy tudom,-ilyen estbe le áll a kommunikáció "majd rá jösz ecsem" gondolattal. Pár év bele fog telni amire méhész leszel és nem méhtartó. Sok sikert kívánok, és kitartást, sikeres méhészkedést.
2015. máj. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 szabóméhészet ***** válasza:

Teljes mértékben egyetértek az előttem szólóval.

Most pont időben van ismerős méhészeknél tanulni,segiteni,csipéspróbát tartani.Mivel rajzási szezon van,könnyen lehet hogy 1-2 természetes rajjal vagy műrajjal is meglepnek,megjutalmaznak ha segitesz.


Szakirodalmat a könyvtárakban,méhészboltokban találsz(pl Tamási Méhészbolt,Tam-Méz Bt,neten megtalálod őket) vagy a Vatera,Jófogás,ott lehet beszerezni régebbi Faluba Zoltán könyveket a 80-as évekből melyek olvasmányosan szólnak a kezdőknek.

(én anno 13évesen kezdtem,1év alatt 118 méhészkönyvet és a Méhészet szaklap összes számát elolvastam 1953-tól)

Itt a gyakorikérdéseken pár hete leirtam egy kérdezőnek mibe kerül pár család illetve a felszerelés.Sokba,a méhészet nem olcsó hobby.


Egy új méhkaptár 18-25ezer forint(minőségi kaptárról van szó).Egy méhcsalád kaptár nélkül 30-35ezer forint,1kg műlép(kb 8-10db mérettől függ) 3000forint,atkairtószerek 1család 1évre 3000-4000forint,telelőcukor 10-20kg per év.


Eszközök:

-füstölő 4000-8000 forint

-méhészkalap,méhészoverall 2000-18000forint

-kaptárvas 1500-4000forint


Nagyeszközök:

-pergető: 100000-500000forint

-fedelezőkád-állvány: 80000-120000forint

-napviaszolvasztó: 35000forint

-gőzös viaszolvasztó:120000forint

-120literes hordó: 6900forint

-elektromos fedelezőkés: 20000forint


Vagyonbiztonsági eszközök ha a méhes nem zártkertben védett helyen van:


-GSM képküldős infra vadkamera: 900000-150000forint

-GSM-GPS riasztórendszer( 5 egységgel) 120000forint


Továbbá:

-lehetőleg kombi személygépkocsi vonóhoroggal

-utánfutó


Az első 2-3évben el lehet boldogulni pár eszköz nélkül.Pörgető is van használtan 40-50ezer forintért.

Ki lehet fogni viaszolvasztót is használtan olcsóbban.


De ahogy bővül az állomány,20-30-40 családnál már szükséges lesz jópár komolyabb eszköz.


Fúrógép,flex,körfűrész,hegesztőinverter is szükséges lehet.


De fel a fejjel,végülis a saját vállalkozásod,vagyonod fogod gyarapitani :)

2015. máj. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget!:)
2015. máj. 27. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!