Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kb. mennyibe kerülne elindítan...

Kb. mennyibe kerülne elindítani egy saját vállalkozást?

Figyelt kérdés

Jó lenne valami boltot nyitni. Állateledel- és kiegészítő boltra gondoltam, mert az szerintem menne a környékünkön, és nem utolsó sorban érdekel is az ilyesmi.

Tudom, elsősorban pénz kell hozzá, és egy jó hely.

A helyet kinéztem már, a pénz meg nem számít, az a legkevesebb..:)

Viccet félretéve, kb. mennyi tőke kellene egy ilyen bolt beindításához, illetve milyen engedélyek szükségesek?

A válaszokat előre is köszi!


2015. máj. 24. 13:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezekre a kérdésekre neked kell tudni a választ, mivel rengeteg mindentől függ.


Soha semmilyen vállalkozásba nem szabad belekezdeni úgy, hogy nem készítesz üzleti tervet, nem kell bonyolultnak lennie, megnézed, hogy mik a költségek, elgondolkozol, hogy mennyi bevételre van szükség a nullszaldóhoz, miből lesz profitod, mennyi időt tudsz adni arra, hogy a vállalkozás beinduljon, etc...


Ha fogsz egy excelt, és elvégzed ezt a házifeladatot, akkor meg fogod látni, hogy mennyi tőke kell.


(én most mondhatom, hogy 5 milla, de a fene sem tudja, hogy mennyibe kerül ott a bolt ahol kinézted, mekkora raktárkészlettel akarsz kezdeni, alkalmazott lesz vagy te állsz a pult mögé. ha te sem tudod a kérdésedre a választ, akkor hogy akarsz üzletbe vágni?)

2015. máj. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha ezeket itt kell megkérdezned, ne kezdj vállalkozásba inkább, mert nagyon nem vagyok akkor önálló.

Honnan a francból tudjuk, melyik városban élsz? Hogy mennyi ott a bérleti díj? Hogy honnan hoznál be árut és mennyiért? Mennyiért dolgozik a könyvelő stb stb...

2015. máj. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bérled a helységet vagy megveszed?

Árukészletre mennyit szánsz? Mert lehet 100e-et is ráverni, meg 10 milliót is.


"a pénz meg nem számít, az a legkevesebb"


Ezek után, nem tök 8 hogy mennyibe kerül?

2015. máj. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!