Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A zöld sáska csíp vagy harap...

A zöld sáska csíp vagy harap vagy csinál valamit?

Figyelt kérdés

[link]


konkrétan erre gondolok



2015. júl. 8. 14:09
 1/5 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
LombSZÖCSKE. Szöcske, nem sáska. Nem ugyanaz. Egyébként harap, ha a szájszervénél fogod meg, de magától nem fog megtámadni, meg ha normálisan nyúlsz hozzá, akkor sem.
2015. júl. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi :) bocsi nem tudtam mi ez
2015. júl. 8. 14:20
 3/5 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Legegyszerűbb onnan megjegyezni, hogy a szöcskének hosszú (a teljes testhossz felénél hosszabb), a sáskáknak pedig rövidebb csápjuk van. Mondjuk vannak kivételek, de általánosságban ez a jellemző.
2015. júl. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Este egy ilyen szöcske bejött a szobámba és apum megpróbálta egy dobozzal elkapni hogy kidobhassuk de berepült a szekrény mögé.

Most szerinted ezzel mi lesz ?

ki fog onnan mászni ?

vagy ez már ott fog meghalni ?

2015. júl. 8. 15:14
 5/5 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Attól függ, mennyire könnyű kijutni onnan. Ha mondjuk pókhálós és kevés a hely, akkor valószínűleg ott pusztul, de ha fel tud mászni a falon, akkor lehet, hogy már ki is jött onnan. Egyébként bátran meg lehet fogni, a lényeg hogy két ujjal a tor két oldalát kell határozottan (de nem túl erősen) összefogni és úgy nem igazán éri el a szájával az ujjaid. Vagy szimplán rámászatod a tenyeredre és kiviszed kézben, én az utóbbit szoktam.
2015. júl. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!