Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » S. O. S segítség! Mit tegyünk?...

S. O. S segítség! Mit tegyünk? Van egy kis faházunk vidéken, mellette egy sufni házikó, aminek egy léce alá befészkeltek a darazsak, nem sima darazsak, hanem baromi nagyok! És elkövettünk egy nagy hibát.

Figyelt kérdés
A férjem negyed flakon darázsírtót befújt most este a léc alá, majd beszaladtunk a házba... Légyszi ne támadjatok ezért minket, már mi is rájöttünk, hogy nagy hiba volt! Vannak szunyoghálok a ház ablakain szóval bejönni nem tudnak, de kirajzottak, égnem a ház oldalán a lámpák és ott kopognak tömegével, óriásiak! Én kiosontam a teraszra és rögtön támadtak!!! Elmennek ezek reggelre??? Itt van velünk a 4 éves kislányunk is, meg vagyunk rémülve... nem gondoltuk, hogy ennyi van ott alatta, a kerti fákon is minden zümmög... Szóval elmennek? Vagy ilyenkor ki kéne hívni a tűzoltókat??? Mit tegyünk??? És mégegyszer... tudjuk hiba volt...
2015. júl. 18. 23:52
1 2
 11/19 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
88%
Ha megoldható, kapcsoljátok le a kinti lámpákat, tekintve hogy a fény vonzza őket. Ha el nem is mennek a telekről, legalább nem fognak a ház falánál felhalmozódni éjszaka. Persze a benti fény is vonzó számukra, de gondolom, nem ég egyik lámpa sem egész éjjel.
2015. júl. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
mi a helyzet?
2015. júl. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:

Nekem minden tavasszal elözönlenék a fás sufnimat,a nem használt kerti WC-t, de még a villanyórámba is befészkelnének, ha hagynám.Rengetegen, nappal megközelítenis sem lehet. De már a faházam eresze alá is kezdtek beszokni idén tavasszal.

Vegyél egy flakon (vagy kettő) csavarlazító spray-t, fújd be az építményüket amikor már nyugovóra térnek, verd is le és az egész szezonban többé nem mennek oda, annyira utálják a csavarlazító spray szabát. Ott is beszórtam a réseket végig, ahol bejártak. nekem az idén az a bajom, hogy a medencémbe járnak inni és nem tudok fürödni csak este, amikor eltűnnek. Én meg ezt nem tudom megoldani. Hiába rakok ki nekik vizet kicsit távolabb, nekik csak a medencém tetszik. Valaki azt tanácsolta, hogy cukros vizet rakjak ki. Még ezzel megpróbálkozom, csak nem tudom, hogy hová rakjam ahhoz, hogy a medencébe ne jöjjenek.

2015. júl. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segìtséget! Az lett, hogy váetunk reggelig, reggel óvatosan kimentünk, de sehol semmi, annyira semmi, hogy még csak 1 db tetem se!!! Pedig raid darázsírtóval fújtunk... Figyeljük a fészket és jönnek mennek ki be, végzik a dolgukat úgy mintha tegnap este semmi nem történt volna, sőt azóta felfedeztünk mégegy fészket az eresz alatt is, de az más fajta darázsnak néz ki... Hívogatom a darázsirtókat, de eddig egyik sem vette fel a telefont... Nem tudom mi legyen már... olyan békések most a darazsak, de félek, hogy időzített bombák... Itt a gyerekem, a kutyám... ez így nem maradhat...
2015. júl. 19. 17:28
 15/19 A kérdező kommentje:
Ja és mégegy kérdés a kérdésben... Szóval a faház oldalán egy meglazult léc a bejáratuk, belülről pedig eszeveszett döngés hallatszik, de mivel csak kicsi a rés nem tudunk rendesen befújni, sem leverni a fészket, ahhoz le kéne szedni 1-2 lécet, este ha alszanak a darazsak, óvatosan lecsavarozhatjuk a léceket vagy veszélyes?
2015. júl. 19. 17:32
 16/19 anonim ***** válasza:
Inkább szakember, szerintem egy ilyen " kaland " után nem kell ecsetelni miért. :)
2015. júl. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Most beszéltem a darázsírtóval, időpont egyeztetve! :-) Köszi mégegyszer mindenkinek!
2015. júl. 19. 18:40
 18/19 anonim válasza:
Írtam már, hogy csavarlazító spray. És egész szezonra elűzi őket.Én levertem a fészküket is.
2015. júl. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Írtam már, hogy csavarlazító spray. És egész szezonra elűzi őket.Én levertem a fészküket is. Nem hiszitek el?
2015. júl. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!