Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mi szerintetek a képen látható...

Mi szerintetek a képen látható állat?

Figyelt kérdés

A lakókocsira mászott egy érdekes bogár és gyorsan lefotóztam mielőtt elmegy, mert nagyon érdekesen nézett ki és soha nem látta még ilyen pedig egy nem kicsi, egy pók nagyságú viszont szerintem nem pók bár eddig ismerőseim azt mondták, hogy szerintük az, de egy póknak nincsenek ilyen hosszú nem is tudom, tapógatói vagy mik azok, amik olyan hosszúak és vékonyak mint egy hajszál, emelett zöld pókot én személy szerint még soha nem láttam, érdekelne a válaszotok, szerintetek ez mi?

1, kép: [link]

2, kép: [link]



2015. júl. 24. 20:22
1 2
 1/11 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
Hát, valamelyik szöcske, vagy valamelyik szöcske nimfája, az biztos, de közelebbit nem tudok mondani.
2015. júl. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 hollófernyiges ***** válasza:
Fiúszöcske.
2015. júl. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szöcske lehet. Csak az egyik lába hiányzik.
2015. júl. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi ez de nem pók mert a pókoknak 8 lábuk van.
2015. júl. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez egy szöcske, de lehet hogy csak egy fél.
2015. júl. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
OO, bocsi, ez én vagyok.
2015. júl. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez egy közönséges zöld lombszöcske (Tettigonia viridissima) 2.-3. fázisú imágója, attól függően, hogy mekkora. Még egy-két vedlés, és teljesen kifejlett szöcske lesz.
2015. júl. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, ez eszembe se jutott volna, szöcskét láttam már, kifejlettet, de hova tűnik ez az iszonyatosan hosszú tapogató vagy nem tudom mi, vagy miért van az neki ott, szöcskénél ilyet még nem láttam.
2015. júl. 25. 19:00
 9/11 polarbeer ***** válasza:

Az a kifejezetten hosszú izé (amit te tapogatónak írsz) az a csápja. A szöcskék arról híresek, hogy hosszú a csápjuk, a sáskákkal ellentétben, akiknek rövid.

Keress rá googleképeken a Tettigonia viridissima-ra (mindig latinul keresünk állatokra/növényekre, még akkor is, ha tudjuk a magyar nevét, hogy zöld lombszöcske), és meglátod, hogy kifejlettként milyen hosszú a csápja.


Az előző válaszadó helyesen írta a fajt, de ez még nem imágó, hanem még csak lárva/nimfa. Még nőnie kell, jelenleg nem tud repülni és szaporodni sem. Még igen fiatal kis lárva.

2015. júl. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem szöcske. Ez egy pók fajta.
2015. júl. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!