Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen pók lehetett?

Milyen pók lehetett?

Figyelt kérdés

Képem sajnos nincs róla.

Kicsit átlátszó volt, halványsárga színű, a potrohában pedig volt egy piros folt. Elég nagy volt, a lábai nem voltak olyan hosszúak, és vastagok is. Olyan arányos volt, nem tudom, hogy mondjam.



2015. júl. 29. 11:29
 1/7 A kérdező kommentje:
* a lábai nem voltak olyan hosszúak, de vastagok voltak
2015. júl. 29. 11:31
 2/7 KoDan válasza:

Ez minden bizonnyal egy piros foltos vastaglábú pók (blotchy aranea european) lehetett.

A mérge idegbénulást okoz leginkább hideg helyeken tanyázik, őshazája Grönland volt de a viking hódítások alkalmával eljutott Angliába onnan pedig ide Magyarországra is.

Növényevő általában csalánlevelet/káposztát/zuzmó féléket eszik.

Párzási időszakban azonban szüksége van élő fehérjére és ilyenkor különböző rovarokat is fogyaszt. Az ilyenkor termelt toxinok a véráramba jutva jó esetben ájuláshoz rossz esetben allergiás reakcióhoz és halálhoz vezetnek.

2015. júl. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem ad ki találatot.
2015. júl. 29. 18:49
 4/7 anonim válasza:
A tippem h Viráglakó karolópók volt,sok színváltozata van.Olyan is amin piros folt van .
2015. okt. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem, nem ilyen formájú volt.
2015. okt. 28. 19:01
 6/7 KoDan válasza:

Hát pedig én több mint egy évtizeden keresztül tanulmányoztam ezeket a bestiákat Thera szigetén és meg kell hogy mondjam.

Teljesen illik rájuk a leírásod.

UGYE NEM ÉRTÉL HOZZÁ?

2015. nov. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem értem hozzá, újságpapírral nyomtam szét.
2015. nov. 4. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!