Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen rovar volt ez?

Milyen rovar volt ez?

Figyelt kérdés
Egyik este éreztem, hogy a homlokomon mászik valami, elkaptam, és egy kb. 1 cm hosszú zöld, vékony, hosszú csápú rovar volt, aminek hátul szöcskéhez hasonló lába volt, de mint ha szárnyai nem lettek volna. Az egészben az az aggasztó, hogy a hátulján volt egy hosszú, hegyes szerve, és amikor zsepivel szétnyomtam peték voltak benne. Páncélja nem volt. Mi lehetett ez? Ugye nem az emberre megy?

2015. aug. 1. 03:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Valamelyik szocske faj. Nem megy emberre ragafozok, de rovarokat eszik:-). Fenyre viszont megy. Ha nincs szunyoghalod, akkor valami fuggonyt huzz el estenkent. A kemeny hosszu a tojócsöve (nosteny volt mint az a petekbol is kovetkezik).
2015. aug. 1. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Titusztitusz ***** válasza:
Jó lett volna, ha letudtad volna fényképezni a rovart, mivel így, néhány szóval jellemezve az állatot, kissé nehéz pontosan megmondani, hogy miféle állat lehetett az, ami mászott rajtad...De a rövid ismertető szerint én is úgy vélem akárcsak a másik hozzászóló, hogy valami szöcske lehetett az állat mégiscsak...Mostanában elég gyakori látvány eddig nem látott szöcskefélék felbukkanása felénk is...Ennek oka valszeg az éghajlat melegedése lehet, aminek okán dél felöl új rovarfajok húzodnak fel északra folyamatosan...Más rovarok esetében is így áll a dolog, nemcsak a szöcskéknél...
2015. aug. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

Emberre semmi nem megy, szóval megnyugodhatsz, teljesen fölöslegesen ölted meg. Viszont mielőtt elkezdünk elméleteket gyártani az elsivatagosodásról, meg hogy Salgótarján mediterrán lesz, fun fact: az átlag magyar a hazai fauna kb. 10-30%-át sem ismeri. Szóval, ha valamit eddig nem láttál, nem feltétlen jelenti, hogy eddig nem is volt itt, nagyobb rá az esély, hogy valahogy elkerültétek egymást, vagy eltévedt, vagy eddig is ott volt, csak nem néztél szét eléggé.

Tippre dobolószöcskét mondanék, azok elég picik tudnak lenni.

2015. aug. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a hátul lévő hegyes szerve a tojócsöve sok rovarnak van ilyen, azzal rakja le a petéit, na de nem a te agyadba hanem belenyomja a földbe és oda rakja le, az hogy rajtad mászott pusztán a véletlen műve
2015. aug. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!