Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ezek a darazsak mit csinálnak?

Ezek a darazsak mit csinálnak?

Figyelt kérdés

Ma a szőlő bogarászása közben vettem észre, hogy van egy nagy sötét folt két levél között. Közelebbről megvizsgálva láttam, hogy egy nagy kupac darázs az kb.:50 db. Nem voltak sem túl aktívak és egyáltalán nem voltak harciasak.

Képek itt:

[link]



2015. aug. 3. 22:04
 1/4 banánherefőzelék válasza:
Erdekes. Ilyet meg nem lattam _:-)
2015. aug. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valahol azt olvastam, hogy a darazsak már 40 fokos testhőmérsékletnél elpusztulnak, ezért a nagy melegben elbújnak hűsölni. A kupac azért jó, mert elszigetelik a bent lévőket, akiknek ezért nagyobb a túlélési esélyei.


Szerintem.

2015. aug. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk az eresz alatt szoktak összegyűlni nagy melegben. Olyankor meg is lehetne fogni őket, mert annyira bágyadtak, hogy nem védekeznek. Bár én szemét módon olyankor szoktam irtani őket...
2015. aug. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ebben tényleg van logika. Egy természetfilmben láttam, hogy a méhkast megtámadó darazsak ellen a méhek egyetlen fegyvere, ha körbeveszik és túlfűtik. Sok áldozatot követelő módszer, de egyébként néhány darázs képes elpusztítani a teljes méhkast.
2015. aug. 3. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!