Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen lepke lesz ebből a...

Milyen lepke lesz ebből a hernyóból?

Figyelt kérdés

Kép link:


[link]


[link]



A képen nem teljesen látszik, de teljesen zöld, a hasa is, a lábai is halvány zöldeke. Minimális hosszúságú, nagyon ritka szőrős, és a feje barnás.Ma mászott be az első emeleti lakás erkélyről a szobába.



2015. szept. 22. 18:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Emlékeztet a káposztalepke hernyójára, de az valamivel világosabb, szóval nem 100% :)
2015. szept. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Tényleg káposztalepke hernyó.


[link]


[link]



Nagyon jól ismerem azt a lepkét, de a hernyója emlékét rendesen elfedte a homály. xD Köszi!

2015. szept. 22. 19:41
 3/10 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Nem az. A káposztalepkéé csupasz, ezen jól látható szőrök vannak, plusz a káposztalepkéé nem egyszínű. Bár a kép minősége miatt nem mondanám biztosra, de erős tippem a gyapottokbagoly (Helicoverpa armigera).
2015. szept. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Jav.: mea culpa, nem csupasz a káposztalepkéé sem, viszont ez nem változtat azon, hogy ez nem az.
2015. szept. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
(Továbbá az az "undok káposztalepke-hernyó" sem káposztalepkéé, hanem ahogy az első linkben is kiolvasható, inkább káposztabagoly, bár nem vagyok ebben sem biztos, több hasonló faj is van. Mindenesetre még a család sem ugyanaz, nem még a faj.)
2015. szept. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen hogy te is bele áskálodsz a témába..lényeg hogy kis koromba sok lepkét fogtam hálóval itt közeli réten, volt hogy 1x több fajta 100ával repüt felettem, tehát ez a kis hernyó nosztalgia, és meg örültem az első válaszolónak mert azt a káposztalepkét nagyon bírtam meg volt piros fekete is xd mnd1, úgy néz ki akkor ki fogtam valami mutánst? mert én ma majdhogy nem egész nap túrtam a goggolet, és még mindig nem stimmel így néz ki. Na de ha ilyan nagy dög húsos xar lesz belőle ilyen bagy izé, akkor nagy gáz van xd


Valaki még esetleg? Meg tudná fejteni milyen lepke lesz ebből? Valami állattudománymittom én mi szakértő? xD

2015. szept. 22. 23:21
 7/10 A kérdező kommentje:

Egyenlőre úgy néz ki, hogy sikerült ezzel a kis hernyóval az egész világháló tudományát meggyaláznom xD


Elő a jó öreg lexikonokat!

2015. szept. 22. 23:32
 8/10 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Ha csinálsz róla egy világosabb képet, nagy eséllyel meg tudom mondani én is, hogy mi ez. Mondjuk így is 99%-ban biztos vagyok a gyapottokbagolyban, több okból is. Pl. gyakori, ilyenkor van szezonja, sok mindent megeszik, meg leginkább így néz ki. Írd be gugliba, hogy "Helicoverpa armigera caterpillar", szerintem fogsz látni ilyeneket.
2015. szept. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hoppá Hoppá, most itt forgatom befőttes üvegbe ( már meg evett negyed meggyfalevelet):


[link]


Na Helicoverpa armigera caterpillar el kerestem rá.Ez lessz az!

Amúgy te valami rovatenyésztő vagy? xd

2015. szept. 23. 00:40
 10/10 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Lepketenyésztő, leginkább, de lényegében igen.
2015. szept. 23. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!