Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen kisméretű, könnyen...

Lipton. kérdése:

Milyen kisméretű, könnyen beszerezhető madárpókokat ismertek?

Figyelt kérdés
Illetve mi a véleményetek a P.irmíniáról?
2015. nov. 22. 18:14
 1/8 Kronok válasza:
Az irminia gyönyörű pók, de kezdésnak semmiképp sem ajánlom. Rettenet gyors és elég deffenzív. Ha első pókod lesz, akkor mimdenképp talajlakót ajánlok. Pl valameik grammostola fajt. (10éve azzel kezdtem én is) folyamatosan látod, nem veti rá magát mindenre és elég kicsik azbigényei is. aztán ha az megvan egy odeje és szeretnél valami díszesebbet is, akkor esetleg egy avicularia versicolor. De mindenképp legalább 5-6vedléses mert az alatt könnyen elpusztul.
2015. nov. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Kronok válasza:
De mielőtt vásárolsz egy pókot, olvass rengeteget róla!! Ne érjen meglepetés. Olvassolvassolvass, érdeklődj. Akárki akármit is mond, vadállatról beszélünk aminek mellesleg agya sincs. Ösztönlények. Ennek tudatában kezdj bele
2015. nov. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Folyamatosan olvasok a témával kapcsolatban!

Ami még tetszik az az Avicularia versicolor és a Grammostola rosea, róluk mik a fontosabb tudnivalók?

2015. nov. 23. 18:11
 4/8 A kérdező kommentje:
Viszont a versicolort is gyorsnak mondják!
2015. nov. 23. 18:13
 5/8 Kronok válasza:

A grammostolák álltalánosságban nyugodt kis igényű lények. Elég lassan nőnek, kezdésnek nem rossz választás. Talajlakó ezért érdemes több talajt berakni, hogy tudjon rendezkedni.

A Versit sem vetném el. Mivel fán lakó, így a talaj vastagsága nem túl lényeges, inkább csak a páratartalom miatt. Minden pók rettenet gyors ha akar. A fánlakók viszont "teleportálnak" is ha szükségét érzik. Egyik sem mondható agresszívnek de de az összes pók lemar ha nem tetszimk neki valami. Ha versit szeretnél, mindenképp nagyobbat vegyél, legalább 6-7vedlésest, mert az alatt könnyen feldobják a pacskert... etetéskor pedig a csótány a nyerő! :D ezt tudják a legjobban megemészteni és hasznosítani.

Írj ha valamit kihagytam. :)

2015. nov. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm!

Kettő közül lesz valamelyik szerintem. :)

Mekkora terráriumban érzik jól magukat?

2015. dec. 1. 18:02
 7/8 Kronok válasza:

Egy kifejlett grammostola jól elvan egy 25x25x25cmes terkóban. Egy kifejlett Avicularia, 25x25x35cmesbem kb.

Növendék állatoknak én nem veszek terkót, hanem kínai kajás eldobható dobozkában, ételhordóban tartom őket. Egy 5cm-es pók elveszne a nagy terkóban.

2015. dec. 2. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Ha eszembe jut valami még kérdezek! :D

2015. dec. 3. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!