Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Küldenétek saját kisméretű...

Küldenétek saját kisméretű teknősötökről képet?

Figyelt kérdés
Költség téren mivel jár egy pézsma/iszapteknős? Mekkora területre van szüksége? Egyéb kellékek árakkal(vízmelegítő, lámpa, vízszűrő stb...)

2015. nov. 10. 12:31
 1/4 anonim ***** válasza:
31%

Most lehet ezt szépíteni, de ki és mire menne vele? Nekem szépítették akkoriban meg is lett a következménye...

1 teknős kijöhet 250 000 Ft-ból megfelelő felszereléssel együtt. 2 teknős meg mondjuk 300 000 Ft. (Ezt így nehéz belőni, nagyon erősen függ attól, hogy mennyiért tudsz akváriumot venni, ez az ár az olcsókhoz van társítva) Ebben benne van egy normális méretű akvárium, szűrő vagy szűrők, melegítőszálak, világítás és állvány. Emellett egy olyan +5000 forintos havi villanyszámla növekedés meg a víz is megugrik kicsit. Természetesen megtudod oldani kevesebből is, viszont így kínozni fogod szerencsétlen és ártatlan kis teknőcöt. Három nagyon fontos dolog van hüllőtartáshoz, amiket ha elfogadsz és megfogadsz, akkor lehet jó körülmények között tartott egészséges állatod.

1. A hüllő tartás drága dolog, pénzsajnálva bele se vágj.

2. Nem kisemlős, hogy játsszon vele az ember, nem szabad stressznek kitenni őket azért mert milyen vicces hogy menekül meg egyebek. Csodálni szabad őket, meg beszélni hozzájuk és ennyi.

3. Rengeteget kell utánaolvasni, kutakodni, sok időt kíván az elején.


Nem éri meg elkicsinyeskedni az elején a dolgot, mert összességében sokkal többen jössz ki. Nekem ezt akkoriban senki nem mondta, így ~50 000 forintból hoztam össze egy akváriumot. A teknőcök nem érezték jól magukat, egyikük sajnos le is betegedet a rossz világítás miatt. Ennek az orvosolása minden pénzemet elvitte. Több százezer forintól van most szó (nem a teknőc gyógyítása, hanem az új lakóhelyük kialakítása). Ha az elején leírják ezt nekem (mint én most neked), akkor valószínű nem vágtam volna bele, így már nem volt más választásom, szóval ésszel kell csinálni. Ha belevágsz hosszas tervezési folyamat és rengeteg munka vár rád, amíg felállítasz egy elfogadható élőhelyet nekik.

2015. nov. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ, sokat segítettél! Sajnálom, hogy te nem kaptad meg annak idején ezt a tájékoztatást...l
2015. nov. 11. 07:00
 3/4 anonim ***** válasza:

nekem pézsmatekim van.

az első válasza nekem kicsit elrugaszkodott.valóban költségekkel jár egy teknős tartása,de szerintem a pézsmáé a legkevesebb..én fagyasztott hallal etetem. kb 1 éve vettem 2ezerért a kereskedésből egy jó nagy doboznyi kishalat..még mindig van belőle kb fél éves adag..ez havi szintre lebontva lóf.sz..nem sokat eszik. persze szoktam néha vízicsigát is adni neki vagy rákot..pár forint.. de ha magad tenyészted ingyenes.

szoktam neki vízinövényeket is rakni be, ez legyen havi szintre lebontva 100-200 forint.(mivel nem kell minden hónapban vennem,de ha kipusztul vagy lelegeli akkor pótolom)


a vízszámla és az áram.. hát én nem gondolnám hogy havi 5 ezer. előszöris ha fa.sza a szűrőd akkor elég részleges vízcserét csinálnod . én kb havonta szoktam a felét kimerni és újratölteni állot vízzel. egy 200literes akváriumban ez havi 100 liter víz. hát szerintem ettől még nem mentek csődbe. ráadásul pézsmatekiknek nem kell olyan mély víz...kicsiknek elég olyan 10cm magas vízoszlop.. komolyan egy fürdésnél több vizet használok el,mint amennyit havonta akváriumba töltök.

a szűrésnek állandóan menni kell ez igaz. a világítást én nappal szoktam felkapcsolni értelemszerűen. én nem vettem észre hogy megugrott volna a villanyszámla az utóbbi egy évben ,mióta nálam van a teknős.


akváriumot használtan vettem 100x50x50es akváriumot vettem 5!!! ezer forintért. nyilván ennél lehet nagyobbat is venni, de a pézsma elég lassan nő, és pici marad, szerintem ez is elég neki egy jó darabig.konkrétan elveszik ebben a méretű akváriumban,ott kell bogarászni hogy hol van:) szóval nem gondolom hogy olyan kis helye lenne.

szűrőt is használtan vettem egy akvaristától.hogy belső vagy külső szűrő, az rajtad áll. de igazából függ a víz mennyiségétől is.nyilván a belső szűrő olcsóbb,a külső drágább, de hatékonyabb.

a világítás az amire ténylegesen költeni kell ,szóval nem elég egyszer megvenni.hiszen kb fél évente érdemes cserélni az uv lámpát.de pl a foglalatot egyszer kell megvenni..

teknőskimászó is 1-2 ezer..

még aljzatot kell venni.. ez is mindenképpen kijön 5 ezer forintból..én 10kg-ot vettem, ez volt 3 ezer. apró kavics, de folyami homok is megteszi. az pár száz ft.. keverni is lehet

a kezdeti költségeket eltekintve elég olcsónak tartom a teknős tartását.más hüllők pl kaméleon drágább "hobbik" szerintem


a vízmelegítő se túl drága,ráadásul felnőtt teknősnél már el is hagyható.


az akvárium méretéről még annyi jutott eszembe,hogy a szakirodalom szerint 60x30x30 elég egy felnőtt tekinek. szóval az én akvárium méretemmel szerintem bőven a minimum felett tartom.. én ekkorát vennék a helyedben:) de mindenképpen használtan,ha számít a pénz. átlagosan 100forint/liter áron lehet új akváriumot venni. használtan a feléért.

(persze vannak elrugaszkodott eladók akik 100 ezer körül hirdetik a 100x50x50es akváriumot..hát csak piskologok olyankor..még akkor is ha adnak hozzá állványt..nem reális egyátalán)


szóval ha elsőre beszerzel mindent tekivel együtt az lehet olyan 50 e körül lesz(ha új minden akkor nyilván több). de utána havi szinten én max 500 forintba gondolnám a teknős tartását.

2015. nov. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ez a költség és felszerelés ékszerteknősöknél nyilván másabb,azok nagyobbra nőnek,több hely kell,nagyobb teljesítményű szűrő, több kaja..

én gyanítom hogy az első azt tartotta

2015. nov. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!