Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Találtam egy hernyót, mit...

Találtam egy hernyót, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Találtam egy kb. 2 centis barna, szőrös hernyót, próbáltam neten keresni, de sajnos egyikre sem hasonlít igazán. Kint esik az eső, védett helyet nem találtam neki így behoztam a lakásba. Láttam már itt több hasonló kérdést, gondoltam hátha tudtok segíteni. Mit tegyek be hozzá?
2016. febr. 10. 13:13
 1/7 anonim válasza:
Hol találtad pontosan? Kertben?Föld alatt? fán??
2016. febr. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Azt amit Bear Gryls ! Le vele !
2016. febr. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

Lakásban nem szerencsés tartani, mert jóval melegebb van bent, mint kint, így végképp nem fog visszaaludni, szóval nagy eséllyel idő előtt bábozódik és kel majd ki. Ha mégis bent akarod tartani, akkor célszerű tudnod, milyen faj, mert minden faj más növényen él. Ki lehet deríteni úgy is, hogy mit eszik, hogy teszel be neki különféle növényeket és amit elfogad, azt adsz neki a továbbiakban, de az macerásabb ilyenkor télen, ráadásul ha az enyhe idő miatt bújt elő, az sem biztos, hogy ilyenkor már van egyáltalán a tápnövénye.

Én azt javasolnám, hogy először is tedd ki teraszra/erkélyre/fészerbe egy üvegben, amibe teszel valamennyi földet, gallyakat, kéregdarabot, leveleket, stb. Vagy engedd el.

Ha mégis bent akarod tartani, akkor csinálj róla egy képet és megpróbálom megmondani, milyen faj, plusz keresgesd te is, pl. a [link] egész jó keresőfunkció van hozzá, aztán add neki a megfelelő kaját.

2016. febr. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A teraszunkon volt, össze-vissza fújta a szél :( beletettem egy zöld üvegbe, abba raktam már mindenféle dolgot. Próbálok azért egy képet csinálni róla.
2016. febr. 10. 13:43
 5/7 A kérdező kommentje:

[link]


Ő lenne az.

2016. febr. 10. 13:58
 6/7 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
Erebidae család, Arctiinae alcsalád, valamelyik kisebb medvelepke. Spilosoma-faj talán, de fejből most nem ugrik be. Tegyél be neki csorbókát/gyermekláncfüvet (Taraxacum officinale), útifű-fajokat (Plantago), repkényt (Glechoma), szamócát/epret, aztán ezek közül remélhetőleg valamelyiket elfogadja. Majd később még ránézek, ha lesz időm.
2016. febr. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Tépkedd ki a szőrén szemöldökcsipesszel.
2016. febr. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!