Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Méhész okj képzés mennyire...

Méhész okj képzés mennyire hasznos?

Figyelt kérdés
Indulásnak jó lehet? Ad egy alapot a későbbi gyakorlatnak illetve elméletnek?

2016. márc. 15. 23:06
 1/5 anonim ***** válasza:
nekem van méhész ismerősöm, amikor kérdeztem , hogy megéri e neki ezt csinálni nem volt túl meggyöző a válasza pedig nem ő az első generáció a csaladjukban aki ezzel foglalkozik.. méhészetben is vannak jobb és rosszabb èvek.. de hogy megéri e egy okj-s vizsgát csinálni ebből? tudja a fene.
2016. márc. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
de azt mondom, hogy vágj bele mert hülyébb nem leszel attól hogy ezt elvégzed.. csináld meg sok sikert.
2016. márc. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 szabóméhészet ***** válasza:
100%

szia


1986-ban 13évesen kezdtem méhészkedni. az első évben kiolvastam 118 méhészkönyvet(a legrégebbi könyv a kezemben az Erdélyi méhecske volt 1790-ből) kiolvastam az összes Méhészet szaklapot 1953-tól,illetve kb 40 méhészt kerestem fel.

Hát egy OKJ-s tanfolyam az sajnos nem ad ekkora képzést(kezemben volt a tananyag,3éve úgy volt hogy elmegyek oktatónak,de egy vicc a tananyag).


Egyébként 10év,mire egy méhész elmondhatja hogy kezd érteni a méhekhez,látott jó,rossz és közepes évet.


Szóval ne OKJ tanfolyamra indulj az elmélet miatt,hanem a könyvtárba illetve a neten lesd az online antikváriumokat és vegyél meg minél több méhészkönyvet,és minél több Méhészetet az 50-es évektől.sok lesz az tuti,3-400ezer forintot simán el lehet költeni szakirodalomra.

2016. márc. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen szabóméhészet! Már több ízben olvastam a válaszait és lenyűgözően alapos volt mindegyik. Egyetemista vagyok a méhészet a természet miatt érdekel. Nem akarok egész életemben stresszes munkát végezni ezért szeretném képezni magam a méhészet terén. Ha az Ön által ajánlott műveket alaposan áttanulmányozom, gondolja hogy pár év múlva elkezdhetem néhány családdal a munkát? Mit gondol jó úton járok?
2016. márc. 23. 12:23
 5/5 anonim válasza:
Nekem a héten lesz a vizsgám. Annyit tudok elmondani, hogy az oktatás egy nagy káosz sajnos, össze-vissza haladunk az anyaggal. Persze ez nekem, mint kezdő méhésznek baj, a többiek már mind pár éve méhészkednek, így ők már az alapokkal tisztában vannak. Szóval ez a tanfolyam szerintem egy kezdő méhésznek ez nagy zűrzavar, nem itt fogsz megtanulni méhészkedni.
2016. máj. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!