Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A hangyából háromféle van?

A hangyából háromféle van?

Figyelt kérdés

1. Ami elcipeli a kenyérmorzsát meg a cukrot,

2. Ami a leveleket viszi el,

3. Amelyik lebontja az elpusztult állatokat.


Ez helytálló így? Nem igazán találtam információt erről. (Talán van még egy, ami a fák nedvével táplálkozik.)


Régen volt a kertben egy boly, akiknek ha adtam kenyérmorzsákat, nem törődtek vele egyáltalán, azelőtt pedig egy másik, akik elhordták a morzsákat meg a cukrot, ha odaszórtam. (Kicsi voltam még.)

És van még az a fajta, amelyik bogarakat eszik meg tetemeket. Vagy ha nem is eszi meg, ők bontják le azokat.


Ki tudna valaki segíteni?



2016. ápr. 9. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:
A hangyák (Formicidae) család közösségalkotó rovarok. A méhek és a darazsak rokonai, ezekkel együtt tartoznak a Hymenoptera rendbe. Több mint 12 000 fajtájuk van :)
2016. ápr. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A kérdésem igazából a táplálkozásukra vonatkozott, a jól elkülöníthető fő vonalaikra. Ezzel kapcsolatban szeretnék segítséget kapni.
2016. ápr. 9. 11:36
 3/7 Titusztitusz ***** válasza:
57%
Ha táplálkozás alapján szeretnéd kategorizálni a hangyákat, úgy akkor van még egy negyedik, és ötödik csoport is:A "maggyüjtő hangyák", illetve a "levéltetütenyésztő hangyák"...De amúgy igazábol csak KÉT kategóriájuk van:A RAGADOZÓ-GYÜJTÖGETŐ-LEVÉLTETÜTENYÉSZTŐ, és a GOMBATENYÉSZTŐ...(Ez utóbbiak azok, akiket te úgy határoztál meg, hogy a "leveleket viszi el"...)Fák nedvével táplálkozó hangyákrol én még nem hallottam eddig...Az első kategória, mint azt a kötőjeles felsorolás is mutatta, összefoglaló kategória...A felsorolt kategóriák sokszor átfedik egymást...Pl. vannak hangyafajok, amik egyszerre ragadozóak-gyüjtögetőek, illetve ragadozóak-levéltetütenyésztők...Meg akad még néhány kombináció...
2016. ápr. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nahát, ez nagyon érdekes! Innen már el tovább tudok haladni a kutatásban, tudom, hogy mit keressek.

Köszönöm!

2016. ápr. 9. 12:10
 5/7 anonim ***** válasza:

ne haragudjatok, de ez nagyon buta kérdés, és Titusztitusz nagyon buta választ adott...

Én hangyákat tartok, hangyafarmban, kedvtelésből. A "levéltetűtenyésztő?!" mint pl a Lasius niger vagy a Lasius flavus ugyanúgy megeszi a cukrot és az elhullott rovarokat is. (a tetűt is azért tartják mert cukros váladékot választ ki)

Ezzel szemben például a Messor structor - maggyűjtő hangya egyáltalán nem eszik cukrot, csak magokat és más rovarokat.


A hangyákat nem lehet így kategorizálni. vannak fajok, azoknak vannak igényeik, és ezen kívül azt esznek, amit meg tudnak szerezni.

Ha érdekelnek a hangyák szerintem inkább nézz utána a hazai fajoknak (70), mint hogy elméleteket gyártasz. :)

2016. ápr. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Titusztitusz ***** válasza:
5-ös...A jó ég álldjon már meg...Tudom én azt jól, hogy miként szokás kategorizálni a hangyákat, nekem is elsőrangu kedvenceim ezek a rovarok, és több fajukat is tartom itthon terráriumban,(Legkedvesebb hangyafajom a "borostyánsárga hangya"...Ezekböl egyszerre több fészket is tartok itthon különböző üvegekben...)viszont olvashattad, hogy a kérdező a SAJÁT SZEMPONTJAI SZERINT szeretné kategorizálni a fajokat, mégpedig TÁPLÁLKOZÁS SZERINT...EBBEN a szándékában nyujtottam neki kis segítséget, a hazai fajokat illetően...(Külföldi, trópusi fajok között ugyanis valóban van még olyan is, amelyik kiegészítő táplálékként növényi nedveket is szív, de ezeket szándékosan nem említettem neki a múltkor, mivel jól láthatóan a hazai fajokrol kérdezett, és tudtommal nálunk nem él olyan faj, ami növényi nedveken élne...)
2016. ápr. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Titusztitusz ***** válasza:
És még valami 5-ös...A hazai fajok táplálkozását illetően kicsit tévedésben vagy, mivel pl. a maggyűjtő hangyák is szeretik ám nagyon a cukrot,pont úgy MINT AHOGY MINDEN MÁS HANGYAFAJ IS...Csak tegyél próbát BÁRMELY hangyafajjal...Akár a nálad terráriumban élő kolóniákkal is...Majd meglátod, hogy KIVÉTEL NÉLKÜL rohanni fognak a cukornak, ha szórsz eléjük egy keveset...Fajtol függetlenül...
2016. ápr. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!