Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Miféle rovar ez? Apró, fekete...

Miféle rovar ez? Apró, fekete és az ember arcát támadja.

Figyelt kérdés
Gyakorta végzek kinti munkát, de lépten-nyomon ezekbe a kis apró dögökbe botlom. Szándékosan belerepülnek az ember szájába, fülébe, orrába, főként a szemébe. Egy idő után egy felhő veszi körül az embert és szinte lehetetlenné teszik a munkát. Nagyon agresszívek, de nem csípnek egyáltalán, csak szinte kamikaze módon támadják az ember fejét. Gyanítom hogy a hő és az izzadtság vonzza őket. Nem árvaszúnyog, attól kisebb, inkább a muslincára hasonlít, de attól valamivel nagyobb. Egyszer elkaptam egy ilyen dögöt, a potrohája fekete és csíkos. Többnyire bozótosok és nagyobb fűcsomók környékén fordul elő.
2016. ápr. 11. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Muslica?
2016. ápr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én szerintem pedig nem az. Ráadásul találtam egy hasonló kérdést is, de ott se árulták el hogy mi ez:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__rovarok-izeltlabuak__..

2016. ápr. 11. 14:26
 3/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk ezek nem 2mm-esek hanem valamivel nagyobbak.
2016. ápr. 11. 14:48
 4/6 anonim ***** válasza:
Én tudom, mire gondolsz! Párszor engem is üldöztek erdőben, amikor izzadt voltam. A buszmegállóig követtek!! :/
2016. ápr. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Időközbe megtaláltam. Ilyesmi volt:

[link]

Azt olvastam róla hogy szárnyas levéltetű. Ez megmagyarázza hogy miért kedvelik a bokros, füves helyeket. Azt nem értem, hogy az embert miért támadják?

2016. ápr. 12. 10:48
 6/6 A kérdező kommentje:
Időközben alaposabban utánanéztem és azt találtam hogy az apró dög a Sciaridae (árnyéklegyek vagy árnyékszúnyogok) családjába tartozik. Világszerte előfordulnak, legtöbbjük a nedves és árnyékos helyeket kedveli (pl. erdőkben, nedvesebb réteken, mocsarakban). Gyakran megtalálhatóak a kertekben vagy virágcserepekben. A petéiket a humuszos talajba rakják, a lárvák pedig a hajszálgyökereket károsíthatják. Valamiért rendkívüli módon vonzza őket az emberi izzadtság, ezért van az, hogy a napon izzadó ember fejét betámadják.
2016. ápr. 13. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!