Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Apró, kb.2mm-es fekete légysze...

Apró, kb.2mm-es fekete légyszerű rovarok az ember szemére támadnak belerepülnek az orromba, fülembe. Lassan kerti munkát csak szemüvegben szájmaszkban lehet végezni?

Figyelt kérdés
Felhőszerű raj a fejem körül, és követ, amíg napon vagyok. Árnyékba húzódva eltűnnek. Pár éve jelentek meg, mik ezek? Hogyan lehet távoltartani, spray, stb? Mivel lehet távoltartani?

#Szem-re támadó #apró légyszerű valami.
2013. aug. 13. 13:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Ugyanilyenek vannak homokszínben is,minden nap ugyanazon a ponton kavarognak felhőkben,biciklizés közben mennek torokra,szembe,igen idegesítőek.
2013. aug. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
muslicák
2013. aug. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem muslica, és nem árvaszúnyog. Ezek "agresszív kis dögök". Elég a napon fedetlen fővel, szemmel, megjelenni, és már be is célozták a szemed.Kamikáze módra támadnak, ha hesegeted, annál jobban-többen!Kicsit túlspiláztam, de roppantul idegesítő egy valami ez, kb 2éve kerültek elő, valami új faj?
2013. aug. 14. 07:50
 4/9 anonim válasza:

Néhány éve gyékényesi birtokomon /Somogy megye, horvát határ mellett/ugyanezt tapasztalom. Ettől 35km-re Nagykanizsa környékén, nincs ilyen tapasztalatom. Ugy gondolom, ezek az "agressziv dögök" még nem fertőzték meg az egész országot. Gyékényesen a pázsit egy részét néhany hete elkezdtem locsolni. Azon a részen sokkal kevesebben vannak. Még nem vagyok biztos ebben a kapcsolatban, mert ez a rész "forgalmasabb" is.

Neked az ország melyik részén van ez a tapasztalatod?

2013. aug. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Van e tapasztalatod ezen rovarok szúrásával kapcsolatban?

Én egyelőre csak gyanusitom őket, hogy több cm átmérőjű piros foltokat, napokig tartó viszkető érzést okoznak szúrásukkal. A viszkető érzés és a foltok csak órákkal /6-8 óra/ később jelennek meg.

2013. aug. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Pest megye "VÁC", ahol nekem gyűlt meg a bajom a kis dögökkel.Valóban, ahol locsolva van, ott nincsenek.Próbálkozom különböző praktikákkal.pl.karimás kalap, persze szemüveggel.Csípésről szerencsére nincs tapasztalatom ezzel kapcsolatban.Köszi a kommentet, várom az ötleteket:)
2013. aug. 21. 06:52
 7/9 anonim ***** válasza:

Váci vagyok én is, megpróbáltam kimenni a Dunához a héten, de annyira durván támadtak, hogy hazajöttem. Nap felé fordulva kevesebb van, de ha hason fekve akarok olvasni, a fejem árnyékába jön az összes. Ha elkezdek izzadni, arra is jönnek. Bementem a vízbe, ahogy kijöttem a bőröm és a fürdőruhám tele lett kis fekete pöttyökkel, ahogy ráragadtak. 1-2 hete nem volt ennyi.

Szerintem ezek nem csípnek de nagyon idegesítőek, belemennek a szembe, párat le is tüdőztem..

Szúnyogriasztó spray nem hat rájuk? Azt nem próbáltam, gondoltam nappal a napra nem jönnek ki a szúnyogok.

2013. aug. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem egy ehhez hasonló rovarral találkozott itt mindenki?

[link]

Állítólag szárnyas levéltetű és az egyre melegebb időjárás miatt kezdenek egyre jobban szaporodni. Azt nem tudom, hogy az embert miért támadják be?

2016. ápr. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Időközben alaposabban utánanéztem és azt találtam hogy az apró dög a Sciaridae (árnyéklegyek vagy árnyékszúnyogok) családjába tartozik. Világszerte előfordulnak, legtöbbjük a nedves és árnyékos helyeket kedveli (pl. erdőkben, nedvesebb réteken, mocsarakban). Gyakran megtalálhatóak a kertekben vagy virágcserepekben. A petéiket a humuszos talajba rakják, a lárvák pedig a hajszálgyökereket károsíthatják. Valamiért rendkívüli módon vonzza őket az emberi izzadtság, ezért van az, hogy a napon izzadó ember fejét betámadják.
2016. ápr. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!