Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mit kell csinálnom/hogyan...

Mit kell csinálnom/hogyan neveljek egy (zöld) hernyót? Izeg-mozog, nem marad nyugton, utána kis pihi mintha halott lenne? Mivel kéne etetnem, vagy mit csinálnom, hogy életben maradjon és pillangó legyen belőle?

Figyelt kérdés
Ma volt a ballagásom, utána találtam az udvaron a földön, féltem, hogy rálépnek vagy, hogy kiszárad a napon, ezért hazahoztam, de nem tudom mit csináljak vele. Bántani nem szeretném. Ha megtehetem akkor nevelném addig amíg pillangó nem lenne belőle, utána elengedném, de ha ez nem lehetséges mert szenvedne akkor természetesen elengedem.

2016. jún. 17. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha ez nem vicc, akkor engedd szabadon.
2016. jún. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Előbb határozd meg a mibenlétét és akkor rákereshetsz a tápláléknövényére.
2016. jún. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem vicc. Nem értek a hernyókhoz. De azt tudom, hogyha ott hagyom akkor valaki rálép. Olyan messze volt szegény fűtől és fától mint apám az ötös lottó nyereményétől. Szabadon engedem, de hol? Mármint, tegyem egyszerűen a fűbe, vagy tegyem egy fára?
2016. jún. 17. 20:51
 4/9 anonim ***** válasza:
Így van, tedd a fűre egy fa alá, vagy bokor alá.
2016. jún. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Megpróbálom... de csak azt tudom, hogy zöld...

De amúgy... szerintem paradicsomhernyó.


[link]


Ehhez nagyon hasonló, csak halványabbak a csíkjai és nem pirosak hanem fehérek a lábai(?), vagy mik rajta azok a pöttyök.

Mint az látható, sz@rt sem tudok a hernyókról, de szívesen nevelgetném addig amíg lehet, a megfelelő körülmények között.

2016. jún. 17. 20:59
 6/9 A kérdező kommentje:
*nem piros, hanem sárga. Sorry, másik kép, de ugyanaz, csak mint írtam nem piroska.
2016. jún. 17. 21:07
 7/9 A kérdező kommentje:
Inkább kis szívfájdalommal, de most azonnal elengedem. Köszönöm a válaszokat.
2016. jún. 17. 21:13
 8/9 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy "paradicsomhernyó".. Fotó alapján meg lehet határozni melyik faj, de ennyiből tippelni sem lehet. Miután már kiderült, mihez tartozik a faj, ki lehet keresni a tápnövényét, amiből folyamatosan frisset kell neki biztosítani. Ha tényleg hasonlított a képen lévőre és nagy volt (5-6 centi vagy nagyobb), valamint volt a végén egy kis farkinca, akkor szenderhernyó lehetett, talán hársfaszender (Mimas tiliae).
2016. jún. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

Illetőleg a másik dolog, nem pillangó lesz belőle, "csak" lepke. A pillangók (Papillionidae) egy család a lepkék rendjén (Lepidoptera) belül, itthon 4 fajuk él: kis apollólepke (Parnassius mnemosyne), fecskefarkúlepke (Papilio machaon), kardoslepke (Iphiclides podalirius) és farkasalmalepke (Zerynthia polyxena). Ezek közül zöld hernyója a kardosnak van, de azt nem igazán fogsz látni a tápnövénytől távol, illetve a fecskefarkú, amire szintén igaz ez. A farkasalmáé narancssárga, a kis apollóé pedig fekete.

A hernyókat nem nehéz kinevelni, legalábbis a legtöbbjét, de ahhoz tudni kell a fajt vagy minimum kísérletezni a tápnövénnyel (különféle növények levelét berakod neki és amit elfogad, onnantól azt adsz neki enni).

Itt rá lehet keresni a hernyókra ország, tápnövény, család, előfordulási időszak és egyebek alapján, ilyen esetekre hasznos oldal:

[link]

2016. jún. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!