Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A hangyák értelmes lények?

A hangyák értelmes lények?

Figyelt kérdés
Azért vetődött fel bennem ez a kérdés, mert több helyen is hallottam róla/olvastam róla hogy mint mi az emberek, állatokat tartanak hogy megfejjék őket (levéltetű). Ezen kívül hallottam hogy két egymás melletti hangyaboly háborúzhat is, sőt még békét is köthetnek csakúgy mint az emberek. Esetleg még rabszolgákat is tarthatnak egyes fajok más bolyokból. Nagyon jól tudnak építkezni, és a lárvákat attól függően hogy mi kell nekik olyan helyre viszik a dolgozók. Szóval szerintem a hangyák értelmes lények lehetnek, nem is beszélve arról hogy még kommunikálni is tudnak egymással.

2016. júl. 9. 23:40
 1/9 A kérdező kommentje:
Az emberek el vannak foglalva azzal, hogy a saját világukat pusztítsák el kedves 1. válaszoló. Nincs nekik idejük a hangyákra.
2016. júl. 9. 23:50
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kérdező, a feltételes módot ismered?
2016. júl. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Persze hogy ismerem kedves 3. válaszoló :) De megtenné valaki hogy az alapkérdésre egy igennel/nemmel és egy indoklással válaszolna? Köszönöm.
2016. júl. 10. 00:06
 4/9 anonim ***** válasza:
20%

Mi számít értelmesnek?

Egy IQ tesztet 0 pontosra töltenének ki, szóval nem.

2016. júl. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 papagajfan válasza:
42%

Hát szerintem inkább ösztönös lények hiszen ha belegondolsz azért "háborúznak" egymással mert rontják az életben maradási esélyüket egymásnak ugyebár ugyan az a környezeti igényük. A kommunikációjuk elég behatárolt hiszen kémiai jelekkel kommunikálnak egymással így az alapvető életben maradáshoz szükséges dolgokon kívül nem tudnak meg osztani más egymással.

Remélem érthetően fogalmaztam :)

2016. júl. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#1 az hogy könnyedén eltudják taposni azért van,mert egy embernek milliószor nagyobb atestömege egy hangyánal,de ettől még nem lesz okosabb egy ember.
2016. júl. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
73%
Az egészen biztos, hogy bár pici fejük van, több értelem szorul bele, mint a legtöbb emberébe.
2016. júl. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7. válaszoló: Köszi, lehet hogy igazad van, ment a zöld kezecske

8. válaszoló: Neked is igazad van, szintén megy

2016. júl. 10. 00:31
 9/9 anonim ***** válasza:
96%
Maradjunk annyiban, hogy nagyon szervezettek, de ez nem annak tudható be, hogy okosak, hanem az evolúció csodájának.
2016. júl. 10. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!