Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Megharapott egy szöcske! Mit...

Megharapott egy szöcske! Mit csináljak?! SÜRGŐS!

Figyelt kérdés
Fogtam egy nagy, olyan 2-3 centis barna szöcskét (ilyen volt: [link] sok ilyet fogtam már, azok nem haraptak meg), kb negyed óráig a nyitott tenyeremen volt, simán elugorhatott volna. Utána 10 másodpercre (vagy kevesebbre) összecsuktam a kezem, és megharapott!!! Nem kaphatok el valamilyen betegséget??! Veszettséget, tetanuszt, vérmérgezést, vagy valamit?!! Nem mérgezőek a szöcskék???!!! Nem leszek beteg?!! Mostanába rákattantam a szöcskékre, mindig elkapok egyet ha tudok, mert olyan cukik... DE UGYE NEM KAPOK EL SEMMI BETEGSÉGET??!! Vagy a hörcsögömtől több mindent kaphatok el mint egy szöcskétől?!! Pls normális válaszokat!!

2016. aug. 1. 20:07
 1/5 piwolaci válasza:
100%

Nincs olyan ismert betegség ami szöcskéről emberre terjedne.

Szerencsétlen állat maximum a hámréteget tudja felsérteni a csápjaival. Magyarán ha halálos idegmérge is lenne akkor se lenne semmi bajod.

És egy jó tanács ne baszogasd szerencsétlen állatokat milliószór nagyobb vagy nála te se lennél boldog ha Godzilla fogdosna..

2016. aug. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Normális válasz: ne cseszegesd a szöcskéket (és más állatokat se).
2016. aug. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy sáska. És semmi bajod nem lesz, a bőrödet se tudja átharapni.
2016. aug. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Átharapta egy kicsit vérzett is..
2016. aug. 1. 22:35
 5/5 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
A nagyobb szöcskék és sáskák tényleg át tudják harapni a bőrt, de nem vészes. Mosd ki és kész, máskor meg ne markolászd.
2016. aug. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!