Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Bolhairtásra mit ajánlotok?

Bolhairtásra mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

1,5 hónapja kezdődött a rémálom, a kiskutya éjszakánként a szobában van szüleimnél, vakarózott, láttam is bolhákat, jeleztem nekik, hogy minél előbb kellene tenni ellene, mert a lakásban is lesznek hamarosan... sajnos pár éve volt már ilyen "kalandom" macska miatt, de az hamar megoldódott, most viszont semmilyen szer nem használ 100%-osan, én pedig már kezdek belefáradni, időm pedig alig van ezzel foglalkozni, mást pedig nem érdekel itthon.

Ők nem törődtek a helyzettel, így szépen elszaporodtak és csipkednek, főképp engem.

Állatboltban Insecticide 2000-et ajánlottak, később BioKill-t is vettem, folyton felmosok, porszívózok, de még mindig vannak. Most már jóval kevesebb, de már az agyamra megy, hogy mindig találkozom eggyel. Néha sikerül egyet-egyet agyonnyomni, de jön újabb.


Hamarosan költözöm, attól félek, hogy esetleg a textíliákkal is jönnek velem ezek a "dögök", mert olvastam, hogy azokban is megtelepszenek...

Amit lehet, kimosok. Remélem ezt nem élik túl (vagy mégis?).


Neostomosan oldatot ajánlanak még, ezt érdemes lenne kipróbálni, hátha akkor teljesen megszűnne a probléma?



2016. aug. 7. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Éppen most próbáltam a Neostomosant, igen hatásosnak tűnik. Fel is lehet mosni vele, kutyákat lefürdettem vele. Azonnal hullottak a bolhák. Persze azt tudni kell, hogy a bolha táplálkozni jár az állatra, a petéket nem oda teszi. Ha a kutya lakásban van bárhol lehet bolhapete, erre a porszívózás és ez a szer permetezése lehet a megoldás. A legeldugottabb kis zugot is be kell vele fújni, a szag félóra, 1 óra múlva elillan. Én egy effipros spriccelőt használtam hozzá.
2016. aug. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első sorban a kutyára kell folyamatos bolha elleni védelem.

A lakásban felmoshatsz, permetezhet bútorra neostomosant. A bolhák a földre, résekbe petéznek. Ezt legalább 3 hétig hetente meg kell csinálni.

A textíliák mosással bolhamentesek lesznek.

2016. aug. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem mondani, hogy ismételni kell a kezelést, mert a bolhák folyamatosan kelnek ki. Én hetente ismétlem.
2016. aug. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!