Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen rovar lehetett, és...

Milyen rovar lehetett, és honnan jött?

Figyelt kérdés

Hajnali fél egykor találkoztam vele a lakásban, a szemem sarkából szúrtam ki a nagyon gyors mozgást a padlón. Lapos termetű, de nagy, legalább két, de inkább három centi hosszú, a lábait pókhoz hasonlóan tartja, de ránézésre legalább kétszer annyi volt neki. Amikor elbújt a hangfal mögött a padlón, rávilágítottam, de csak a fejét láttam, "antennát" nem nagyon tudtam elkülöníteni ránézésre. A kitinje sárgás, barnás színezetű, tök vékony.


Amikor megijedt, rohadt gyors sprintet vágott le a fal felé, és elkezdett a galéria felé mászni, felfelé. Ekkor vetettem véget a hajszának egy porszívó segítségével. (Ezúttal is köszönöm a szomszédoknak, hogy egyikük sem pszichopata és nem tart fegyvert.)


Földszintes fővárosi lakásban lakom. Soha nem láttam még ilyen dögöt és nem láttam, hogy hol jött be. (Amerről érkezett, ott még csak csatlakozó sincs szabadon, sem repedés a falban, szépen felújított lakásról van szó. Minden ablak szúnyoghálós. Legfeljebb az ajtón surranhatott be mellettem, vagy amilyen lapos, talán a küszöb alatt is átfér...)


Életemben nem láttam ilyet, de eléggé beparáztam tőle. Van tippetek, hogy mi ez?


2016. aug. 31. 01:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Csótány?

[link]

2016. aug. 31. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2016. aug. 31. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem, biztos, hogy nem az. Azóta rákerestem egy kicsit, és szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy egy pókszázlábúval találkoztam.


Volt egy kisebb hangyainvázióm, amit elintéztem egy bio hangyacsapdával, szépen bepakolták a kis méreg granulátumukat a bolyba. Amikor láttam az elején, hogy próbálják a halottaikat is elvinni (gondolom őket is úrjahasznosítják), akkor otthagytam a döglötteket a küszöbön, mérgezzék csak magukat duplán. Valószínűleg ezzel jól megterítettem az asztalt a ragadozónak, ami azt hitte, hogy bent még több kaját talál. Kisöpörtem őket, reggel eltakarítom a keresztes pókjaimat is, biztos, ami biztos.


Még egy ilyen és magamra gyújtom a lakást.

2016. aug. 31. 02:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Fújj, rusnya egy állat.

De ahogy látom, nem csíp, meg ilyesmi, szóval rád nem ártalmas a jelenléte, csak a kisebb rovarokra, pókokra veszélyes. Viszont a porzsákot a helyedben kidobnám, és még ma kivinném a szeméttárolóba, simán lehet, hogy visszamászik a csövön.

2016. aug. 31. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, én is ettől tartok. Amúgy rosszul tudod, csíp, és a csípését a méhekéhez hasonlítják.
2016. aug. 31. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!