Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez milyen darázs lehetett?

Ez milyen darázs lehetett?

Figyelt kérdés

Nagyon nagy volt kb. 7-8 cm körül lehetett. A feje narancssárga és a potroha vége is narancssárga volt, és voltak rajta citromsárga pöttyök. A szárnya sötétkék volt. Tudtam csinálni róla két képnek nem nevezhető képet, de hátha azért valaki felismeri legalább a leírás alapján, kíváncsi vagyok.


[link]



2016. jún. 16. 19:15
 1/5 anonim válasza:
0%
Jesszus:o hat en nem is tudom xd
2016. jún. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
szerintem ez nem darázs hanem fürkész.Talán az, amelyik sárból építkezik.De borzalmas az tény!
2016. jún. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tudom, egy krumplival jobb képet tudtam volna csinálni, de hát sajnos nem tudok mit csinálni :/ Amúgy ez a darázsféleség ( vagy fürkész?) bemászott egy lyukba a földön, ott csinált valamit, majd tova repült :D nem tudom számít-e valamit, gondoltam leírom.
2016. jún. 16. 19:59
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ez az óriás tőrösdarázs, Magyarország legnagyobb darazsa. Van neki fullánkja, de ellened csak akkor használja, ha direkt megfogod és megcsípeted magad, vagyis magától nem támad meg. Amúgy nem bántsd mert ritka, védett faj, de a hírekben is benne volt, hogy mostanság egyes helyeken kimondottan sok van belőle.

2016. jún. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Aha, óriás tőrösdarázs, Köszi 4-es! Akkor szerencsém van, hogy ilyen ritkaságot láthattam életemben először, bár nem szeretnék vele sokszor találkozni, elég félelmetes. :)
2016. jún. 16. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!