Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mostanában egyre több ilyen...

Mostanában egyre több ilyen bogarat látok a fürdőszobában. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Az utóbbi fél évben nagyon elszaporodtak a képen látható bogarak a lakásban. Főleg a fürdőszobában bandáznak és leginkább éjjel, sötétben jönnek elő. Ha hajnalban kimegyek wc-re, akkor párat mindig látok ott szaladgálni. A vizet keresik és a sötét zugokat. A lakás többi pontján is felbukkannak néha, de a legtöbb a fürdőben van.

Gyanakodtam, hogy ágyi poloska, de egyrészt az máshogy néz ki (megnéztem gugliban), másrészt nincsenek rajtam csípések, harmadrészt nincs bennük vér, mikor szétnyomom őket.

Valaki tudja esetleg, hogy mik lehetnek ezek?


Képek:

[link]

[link]

[link]

[link]



2016. szept. 21. 11:45
 1/5 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
Nem bogarak, csótánynimfák.
2016. szept. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csótánynak néznek ki
2016. szept. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
mekkorák? én inkább csótányra gyanakszom. :S panelban laktok? ott elég gyakori
2016. szept. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kb. akkora, mint a kisujjamon a köröm. Nem nagyok.

Olyan nagy, igazi csótány szerintem fél év alatt kb. kétszer volt a lakásban. Ezek a kicsik vannak csak inkább. Szóval meglepő, hogy ők is csótányok, csak nőstények. Hol vannak akkor a nagy hímek? :)

Egyébként nem panelban lakom, hanem ilyen régi, körfolyosós belvárosi (BP) lakásban.

2016. szept. 22. 09:20
 5/5 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Nem nőstények, a nimfa lárvát jelent. Próbálj meg éjszaka szétnézni elemlámpával, kb. fél órával azután hogy le lett kapcsolva minden lámpa, sötétben szeretnek előjönni leginkább.
2016. szept. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!