Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mi ez a rovar a konyhában?

Mi ez a rovar a konyhában?

Figyelt kérdés
2016. okt. 15. 18:16
 1/8 A kérdező kommentje:

Nem rég ellepték a konyhát, de már a szobában is találkoztunk néhánnyal. Először egy zacskó bontatlan kölesben találkoztam velük, azóta már volt rizsben és tésztában is. Undorítóak és mindenhol megjelennek, nem is értjük hogy amikor nem tudnak repülni. Hogy szabaduljunk meg tőlük?


[link]

2016. okt. 15. 18:23
 2/8 anonim ***** válasza:
Az a neve, hogy gabona zsizsik, dobj ki minden fertőzött gabonafélét és takaríts ki!
2016. okt. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

"Zsizsik Írtása:

A zsizsik részben mezőgazdasági, másrészt a növényvédelem élelmiszer kártevője. A hét minden napján akár hétvégén is, megjelenhet a lakásunk vagy házunk területén e kellemetlen élelmiszer kártevő.


Behurcolhatjuk minden nyers élelmiszer vagy minden csomagolás felületén, esetekben lárva vagy báb állapotban kerülnek be. A lakás terültén, kedvező élet feltételek miatt (pl.: egyenletes meleg hőmérséklet) minden fejlődési ütemük megindul vagy felgyorsul. Néhány hét múltán kifejlett zsizsik állapotban látjuk őket az otthonunkban.


Az észlelés napján a padozat minden részét forró vízzel fertőtlenítés miatt többször is, 2 órán belül felmosni. A csótányirtás, molyirtás, poloskairtás, hangyairtás minden más más rovarirtási eljárás. Zsizsik probléma esetén célszerű, néhány órán belül, minden ház, minden lakás területén a rovarirtás-kártevőmentesítés.


Gabona zsizsik:


Méretük: 3-5 mm nagy, fejük ormányszerűen megnyúlt


Színük: vörösesbarna vagy fekete


Teljes átalakulással fejlődnek.


Előfordulása, fejlődése: A nőstény lyukat fúr a magba és abba rakja le a petéit, a lárva megeszi a gabonaszem belsejét és a szemen belül bebábozódik. Az imágó a maghéjon lyukat vágva távozik.


Az imágó és a lárva egyaránt károsít, de a fő kártételt a lárva okozza. A fertőzött készlet felmelegszik, megdohosodik, keserűvé válik.


Kizárólag passzív úton terjed.


Babzsizsik:


Méretük: 2-5 mm nagy zömök rovar


Színük: sötét.


Előfordulás: A nőstény a babszembe vagy a zsákra rakja a petéit. A lárva a babszemekbe rágja magát 80-90%-os páratartalmat igénylő faj. Egy babszembe akár 10 pete is van. Előfordul a szójában, lencsében, borsóban is.


Borsózsizsik:


Méretük: 4-6 mm, zömök tojásded alakú


Színük: fekete alapszínű testét rozsdabarna pikkelyszőrök fedik


Előfordulásuk: A nőstény a petét zselatinszerű váladékkal a borsó hüvelyére ragasztja. A lárva a borsószem belsejében tartózkodik. Minden szembe csak egy lárva fejlődik. A borsószalmában, fa kérge alatt, száraz avarban telel át. A telelőhelyet a borsó virágzása előtt hagyja el. Valószínűleg a borsóvirág illatának hatására repülve keresi fel.


Irtása: elpusztítására elsősorban a gázosítás és a légtérkezelés alkalmas. Üres helyiségekben található példányok ellen a permetezés alkalmazható. A gáz vagy gázfejlesztő eljárás és szerforma használata csak akkor lehetséges ha vezető gázmester azt biztosítja és erre adottak a lehetőségek és egyáltalán más megoldás nem alkalmazható."

2016. okt. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem zsizsik, hanem vérszívó nyüvecs.
2016. okt. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Zsizsik.Dobj ki mindent ami liszt v. morzsás.Alaposan porszívózd ki a fiókot v. polcot ahol tartod ezeket a dolgokat.Dobd ki a porzsákot is.Vegyél fedeles müanyag dobozokat és az új lisztet stb-t tárold azokban.Amik a itt ott mászkálnak azokat nyomd szét szalvétával v vmivel.Nekünk igy sikerült megszabadulni tölük.
2016. okt. 18. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja,és ne csak azt a fiókot v. polcot porszívózd ahol tárolod ezeket dolgokat hanem az összeset a konyhában.Szedd ki a tányérokat,poharakat stb-t.A sarkokat,kis lyukakat szeretik ahol el tudnak bújni.
2016. okt. 18. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Ha már mindent alaposan kitakarítottál és kifertőtlenítettél, vehetsz új gabonafélét.

De arra felhívom a figyelmedet, hogy a frissen vett árú is lehet fertőzött. Ez ellen úgy védekezhetsz, hogy a vásárlás után ezeket a termékeket pár napra berakod a fagyasztóba.


A fagyasztó garantáltan elpusztítja a zsizsiket, molyt és egyéb a gabonafélékben szívesen tanyázó kártevőket. Ha sokáig nem fogyna el az otthoni készleted, javaslom időnként ismét berakni a fagyasztóba.

A fagyasztás a gabonaféléket nem károsítja, csak a benne tanyázó élősködőket pusztítja el.

2016. okt. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ayse Özkan válasza:
Hallo. En 2 honapja talakoztam a konyhaban vele es ezt lisztbogarnak hivjak. Minden elemiszert elleptek. Mindent kidobaltam es ecettel minden lyukat minden reszt belocsoltam. Es vartam par orat. Aztan kimostam. De nem raktam utana semmilyen uj elelmiszert, jol is tettem mer par nappal kesöbb kb egy het mulva lattam megint 3 darabot. Ezert üresen all a szekreny. Ja ha uj elelmiszert veszel akkor a belüljebe rakj egy vagy ket baberlevelet. Es nem fog belemaszni vagy megint kialakulni benne.
2016. okt. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!