Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mi a gyapjaslepke és a szarvas...

Busman Laura Róza kérdése:

Mi a gyapjaslepke és a szarvasbogár táplálék forrása lárva és kifejlett álltat korában?

Figyelt kérdés
2016. dec. 7. 14:29
 1/3 anonim válasza:
ha jól tudom akkor a szarvasbogár lárva korában a fa neveivel és kifejlett rovar korában a fa kérgével táplálkozik. vagy fordítva. megnézem jó? mindjart jovok.
2016. dec. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

ezt találtam:

szarvasbogár: lárva korában a talajt, majd a fa korhadékát eszi

Gyapjaslepke:növényi nedveket szívogatják

2016. dec. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

A gyapjaslepke (Lymantria dispar) hernyója különféle fásszárúakon polifág, azaz többféle fa és bokor leveleit is megeszi. Többnyire tölgy, nyír, kökény, fűz, nyár, de a legtöbb másik fa és bokor leveleit is elfogadják. Kifejlett korukban nem táplálkoznak, plusz a nőstények röpképtelenek a legtöbb alfajnál (kivéve az Észak-Amerika nyugati partján és a Dél-Ázsiában élő alfajoknál, ha jól emlékszem). Nem tudom, hol írták, hogy növényi nedveket szívogatnak, de nem egy jó forrás.


A szarvasbogár lárvaként korhadt fákban él, sokszor a földben hagyott tönkben és a gyökérzetben és korhadó faanyagot eszik. Kifejlett korában valóban nedveket szívogatnak, pl. a fák kicsorgó nedvét, erjedt gyümölcsök levét, vagy épp mézharmatot (a ragacsos cucc, amit a levéltetvek csinálnak pl. cseresznyefákon).


De ezeket szerintem a Wikipédián is megtalálhattad volna.

2016. dec. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!