Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ma találtam az erdőben egy...

Ma találtam az erdőben egy kifejlett hím szarvasbogár (védett) tetemét. Le szeretnénk tartósítani egy befőttesüvegben. Az így tartósított tetemmel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy eladni gondolom nem lehet, mert védett, de elajándékozni egy iskolának szabad, vagy azért is büntetnek?

#adomány #tartósítás #szervasbogár
2013. júl. 3. 14:01
 1/7 Lexa666 válasza:
A Szarvas bogár teteme kiszárad, és nem rothad el. Nekem is van itthon 2, egy hím meg egy nőstény. Eddig nagyon jól megvannak. arra kell figyelni, hogy oda kell erősíteni valamihez, mert a keze-lába könnyel letörik. Esetleg ha nedvességtől óvod attól baj nem lehet.
2013. júl. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem jó nagy orrszarvú bogaraim vannak.:D az előzőnek igaza van, a lábuk nagyon könnyen törik, meg a vékonyabb testrészek pl csáp, szarv stb. Nekem volt egy amelyiknek 1 centis szarva volt és letört.:( azóta se találok olyat...de szerintem ne add oda, tartsd meg magadnak.:D
2013. júl. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
akkor ne tartósítsam folyékony mittudoménmivel, hanem csak tegyem a polcra?
2013. júl. 3. 22:00
 4/7 anonim válasza:
De valami búrával, vagy ilyesmivel fedd le, biztos, ami biztos.
2013. júl. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Platypus ***** válasza:

Azért nem árt zárt edénybe rakni némi molyirtó társaságában. A molyok mellett még a múzeumbogarak is szeretik megenni az ilyesmit, ha nem tartod távol őket.


Ha a törvényeket nézzük, akkor hozzányúlnod sem lett volna szabad, de nem igazán foglalkoznak vele, ha nem reklámozod.

2013. júl. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szerintem mivel egy tetemről van szó, nem követtél el semmit ami büntetendő. Valaki javítson ki ha tévedek, de azt hiszem már mindegy volt a bogárnak...
2013. júl. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Platypus ***** válasza:
A bogárnak mindegy, de ezt utólag semmivel sem lehet bizonyítani. Nincs különbség egy döglötten talált és egy megölt bogár teteme között. Ezért a tiltás ugyanúgy vonatkozik a tetemekre is. Nem mintha sokan foglalkoznának vele, de a törvény papíron ezt mondja. Ha például kiállítani szeretné az ember a gyűjteményét, akkor már gondot okoz ha nincs papír minden egyes védett bogár teteméről. Ha csak otthon nézegeted, akkor nem sok jelentősége van a dolognak.
2013. júl. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!