Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Altalaban nem félek az állatok...

Altalaban nem félek az állatoktól, de ez az egy most kiakaszt már hónapok óta. A fürdőszobában mászkál, a mosdókagylóban és a kádban láttam őket, egyszerre általában egy. (Nem látom a csempén, mert sajnos minkettő krém színű) mi ez?

Figyelt kérdés

Pici (kb.1cm hosszú), csápjai vannak (2asszem), általában megdermed, de ha piszkálom nyilván elkezd futni, viszonylag gyorsan. Krémes színű. Már próbáltam mindent, de nem hajlandóak eltűnni, mostanában minden lefolyót ledugaszolok, de még ígyis megesik, hogy találok 1-1-et reggeli meglepikent. Mit tudok vele kezdeni? Esetleg valami hosszabb távú megoldás? Aggasztó, mert a fürdőszobám mellett van a hálószoba (ajtók közvetlenül egymás mellett)

[link]



2017. márc. 23. 19:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Amit feltöltöttél, azon semmi nem látszik. Ilyen?

[link]


Nekem ez haver, semmi baj vele, egy-kettő, ha szembejön, nem szaporodik el, vagy ilyesmi. Nem is bánt. Egy mindig van a szobámban, valamiért különösen kedvel a parafa táblámon lenni.

2017. márc. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

A képen tényleg semmi nem látszik, de nem kell aggódni, szinte biztos, hogy teljesen veszélytelenek rád nézve.

Ezüstös pikkelykére tippelek:

[link]

2017. márc. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]


Nem ilyen?


Mert ha ilyen, nem véletlenül nem tűnik el.

Olyan 30.000-szer (!) régebb óta él a Földön, mint a jelenlegi emberiség, szóval komolyabb összegem van rá, hogy hamarabb fogsz te (meg én) minden leszármazottunkkal együtt eltűnni, mint ő... :D


Amúgy semmi para, csak ismerni kell.

És ha megismered, akkor megtudod, hogy ez pont az a rovar, ami aztán az ég világon semmit nem csinál.

Nem rúg, nem harap, nem csíp, ... tulajdonképpen csak szeret a fürdőszobában lenni. És ott szaladgálni. Nagyjából ennyit csinál.

2017. márc. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy ez az. Cukker.
2017. márc. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi nagyon a sok infót, megnyugtató mindezt tudni. Azért esetleg tippek, ötletek, mit tudok velük csinálni? Min él a lakás zugaiban?

Azért nem olyan jó, hogyha rohangál mindenhol a lakásban, a végén a ruháim közt is.

2017. márc. 24. 22:22
 6/6 anonim válasza:
Amit az első hozzászóló küldött képet. Na olyan volt nálunk is.. Hatalmasak is tudnak lenni.. és fél centisek is tudnak lenni.. és megdermedve van csak. Majd amikor megpróbáljuk elkapni őket , mint a villám :D .. iszonyatos csak ránézni is. És sajnos nem lehet tenni ellenük semmit. Viszont ez az állatka még hasznos is. Már nem is tudom mit eszik meg.. talán más nem hasznos bogarakat. És abszolut nem ártanak. Bár egyszer amikor végigfutott az 1000 lábával a kezemen , a hideg is kirázott.. :D undorító volt. De mindenhol csak 1-2 van. azokat el kell pusztítani és kész. sajnos nem lehet ellenük tenni :(
2017. márc. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!